FIBIS - SEZIONE POOL' Videos on ScoreboardX

383.9K

Total Visits

Is the sum of all visits to this page

10/52

Seasons/Tournaments

Total number of matches are 2755

2755

Matches Played

Video and streaming matches are 1556

Main Sponsor
ScoreboardX
Streaming or recorded matches Videos

2° PROVA IPT SERIE B 2019/2020
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
8 BALL NANNI F. 1 (6) 6 MELE E. Ended Round 1 NANNI FEDERICO MELE EDOARDO
8 BALL DE CAROLIS L. 6 (6) 3 TROPEA P. Ended Losers Round 3 DE CAROLIS LUCA TROPEA PASQUALE
8 BALL MICHELOTTI I. 2 (6) 6 MONTANARI L. Ended Losers Round 2 MICHELOTTI IVAN MONTANARI LUCA
8 BALL CANDELA S. 6 (6) 3 GANDOLFI G. Ended Round 1 CANDELA STEFANO GANDOLFI GIULIANO
8 BALL ORRO F. 3 (6) 6 LOVATO D. Ended Losers Round 2 ORRO FABRIZIO LOVATO DAVIDE
8 BALL PIZZO M. 0 (6) 6 LAMBOGLIA L. Ended Round 1 PIZZO MASSIMO LAMBOGLIA LEONARDO
8 BALL D'EBOLI M. 4 (6) 6 MONTANARI L. Ended Round 1 D'EBOLI MATTHIAS MONTANARI LUCA
8 BALL PIZZO M. 4 (6) 6 D'EBOLI M. Ended Losers Round 1 PIZZO MASSIMO D'EBOLI MATTHIAS
8 BALL VENTURELLI C. 6 (6) 0 TEDESCO R. Ended Last 16 VENTURELLI CHRISTIAN TEDESCO RICCARDO
8 BALL SINI D. 3 (6) 6 MANGANOTTI F. Ended Last 16 SINI DAVIDE MANGANOTTI FABIO
8 BALL LAMBOGLIA L. 6 (6) 4 MONTANARI L. Ended Winners Round 1 LAMBOGLIA LEONARDO MONTANARI LUCA
8 BALL MELE E. 6 (6) 5 COVIELLO S. Ended Last 16 MELE EDOARDO COVIELLO SIMONE
8 BALL RAPINO M. 1 (6) 6 ERRIQUES P. Ended Round 1 RAPINO MANUEL ERRIQUES PAOLO
8 BALL TEDESCO R. 6 (6) 2 TRICARICO M. Ended Losers Round 3 TEDESCO RICCARDO TRICARICO MASSIMO
8 BALL NANNI F. 6 (6) 0 PIZZINI L. Ended Losers Round 2 NANNI FEDERICO PIZZINI LUCA
8 BALL GAUDINO A. 2 (6) 6 VENTURELLI C. Ended Round 1 GAUDINO ALFONSO VENTURELLI CHRISTIAN
8 BALL VACCARI A. 6 (6) 3 BENINI G. Ended Winners Round 1 VACCARI ANDREA BENINI GIACOMO
8 BALL MANGANOTTI F. 1 (6) 6 ERRIQUES P. Ended Semi Finals MANGANOTTI FABIO ERRIQUES PAOLO
8 BALL MICHELOTTI I. 0 (6) 6 BRANDO M. Ended Round 1 MICHELOTTI IVAN BRANDO MARLON
8 BALL LUCENTE N. 2 (6) 6 CHIOFALO F. Ended Losers Qualification LUCENTE NICOLA CHIOFALO FABRIZIO
8 BALL GAUDINO A. 3 (6) 6 CATANIA A. Ended Losers Round 2 GAUDINO ALFONSO CATANIA ANTONIO
8 BALL SARTI D. 3 (6) 6 ANDRETTA D. Ended Losers Qualification SARTI DAVIDE ANDRETTA DOMENICO
8 BALL CHIOFALO F. 3 (6) 6 SINI D. Ended Winners Qualification CHIOFALO FABRIZIO SINI DAVIDE
8 BALL BRANDO M. 2 (6) 6 GUAGLIARDO M. Ended Last 16 BRANDO MARLON GUAGLIARDO MARCO
8 BALL LOVATO D. 3 (6) 6 VENTURELLI C. Ended Winners Round 1 LOVATO DAVIDE VENTURELLI CHRISTIAN
8 BALL CAPPONI S. 6 (6) 2 STAN A. Ended Round 1 CAPPONI SIMONE STAN ALIN
8 BALL MANGANOTTI E. 6 (6) 4 TROPEA P. Ended Winners Round 1 MANGANOTTI ENRICO TROPEA PASQUALE
8 BALL VENTURELLI C. 3 (6) 6 GUAGLIARDO M. Ended Quarter Finals VENTURELLI CHRISTIAN GUAGLIARDO MARCO
8 BALL GUAGLIARDO M. 6 (6) 3 COLETTI S. Ended Round 1 GUAGLIARDO MARCO COLETTI STEFANO
8 BALL NANNI F. 2 (6) 6 GUAGLIARDO M. Ended Losers Round 3 NANNI FEDERICO GUAGLIARDO MARCO
8 BALL PALLADINO L. 4 (6) 6 SINI D. Ended Winners Round 1 PALLADINO LUCA SINI DAVIDE
8 BALL GUERZONI A. 6 (6) 2 BOGONI G. Ended Losers Round 2 GUERZONI ALESSANDRO BOGONI GIANNI
8 BALL DEMARCHI S. 0 (6) 6 COLETTI S. Ended Losers Round 1 DEMARCHI SERGIO COLETTI STEFANO
8 BALL TEDESCO R. 6 (6) 2 SOLDI T. Ended Losers Qualification TEDESCO RICCARDO SOLDI TIZIANO
8 BALL ERRIQUES P. 3 (6) 6 GUAGLIARDO M. Ended Final ERRIQUES PAOLO GUAGLIARDO MARCO
8 BALL SARTI D. 6 (6) 3 TELL M. Ended Losers Round 2 SARTI DAVIDE TELL MAURIZIO
8 BALL STAN A. 3 (6) 6 PERCOCO R. Ended Losers Round 1 STAN ALIN PERCOCO RINALDO
8 BALL DE CAROLIS L. 4 (6) 6 LAMBOGLIA L. Ended Losers Qualification DE CAROLIS LUCA LAMBOGLIA LEONARDO
8 BALL BRANDO M. 6 (6) 5 LUCENTE N. Ended Winners Round 1 BRANDO MARLON LUCENTE NICOLA
8 BALL CASALINI F. 6 (6) 3 MANGANOTTI F. Ended Round 1 CASALINI FABIO MANGANOTTI FABIO
8 BALL MONTANARI L. 6 (6) 2 LOVATO D. Ended Losers Round 3 MONTANARI LUCA LOVATO DAVIDE
8 BALL SOLDI T. 6 (6) 2 CASALINI F. Ended Winners Round 1 SOLDI TIZIANO CASALINI FABIO
8 BALL PERCOCO R. 3 (6) 6 GUAGLIARDO M. Ended Losers Round 2 PERCOCO RINALDO GUAGLIARDO MARCO
8 BALL ROSSI L. 6 (6) 3 SARTI D. Ended Round 1 ROSSI LUCIANO SARTI DAVIDE
8 BALL COVIELLO S. 6 (6) 1 ROSSI L. Ended Winners Round 1 COVIELLO SIMONE ROSSI LUCIANO
8 BALL MICHELOTTI I. 6 (6) 2 PALLADINO R. Ended Losers Round 1 MICHELOTTI IVAN PALLADINO ROBERTO
8 BALL MANGANOTTI E. 6 (6) 0 CAPPONI S. Ended Last 16 MANGANOTTI ENRICO CAPPONI SIMONE
8 BALL VASQUEZ ZAMBRANO H. 6 (6) 3 CANDELA S. Ended Winners Qualification VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR CANDELA STEFANO
8 BALL TESSER S. 0 (6) 6 VACCARI A. Ended Round 1 TESSER SONIA VACCARI ANDREA
8 BALL MARONE P. 2 (6) 6 PALLADINO L. Ended Round 1 MARONE PATRIZIO PALLADINO LUCA
8 BALL MELE E. 4 (6) 6 CHIOFALO F. Ended Quarter Finals MELE EDOARDO CHIOFALO FABRIZIO
8 BALL FERRETTI A. 2 (6) 6 PALLADINO L. Ended Losers Round 2 FERRETTI ALESSANDRA PALLADINO LUCA
8 BALL DE CAROLIS L. 6 (6) 0 AVANZINI R. Ended Losers Round 1 DE CAROLIS LUCA AVANZINI ROBERTO
8 BALL MONTANARI L. 3 (6) 6 COVIELLO S. Ended Losers Qualification MONTANARI LUCA COVIELLO SIMONE
8 BALL CHIOFALO F. 6 (6) 1 TELL M. Ended Winners Round 1 CHIOFALO FABRIZIO TELL MAURIZIO
8 BALL D'EBOLI M. 5 (6) 6 LUCENTE N. Ended Losers Round 2 D'EBOLI MATTHIAS LUCENTE NICOLA
8 BALL LUCENTE N. 6 (6) 2 PALLADINO R. Ended Round 1 LUCENTE NICOLA PALLADINO ROBERTO
8 BALL MELE E. 6 (6) 3 CAPPONI S. Ended Winners Qualification MELE EDOARDO CAPPONI SIMONE
8 BALL GUAGLIARDO M. 6 (6) 4 VACCARI A. Ended Losers Qualification GUAGLIARDO MARCO VACCARI ANDREA
8 BALL ERRIQUES P. 6 (6) 5 LAMBOGLIA L. Ended Last 16 ERRIQUES PAOLO LAMBOGLIA LEONARDO
8 BALL ZANTADESCHI F. 6 (6) 5 VACCARI A. Ended Winners Qualification ZANTADESCHI FABIO VACCARI ANDREA
8 BALL ZANTADESCHI F. 6 (6) 4 ANDRETTA D. Ended Last 16 ZANTADESCHI FABIO ANDRETTA DOMENICO
8 BALL GRIMALDI A. 1 (6) 6 COVIELLO S. Ended Round 1 GRIMALDI ANDREA COVIELLO SIMONE
8 BALL ZANTADESCHI F. 6 (6) 1 BOGONI G. Ended Winners Round 1 ZANTADESCHI FABIO BOGONI GIANNI
8 BALL ANDRETTA D. 6 (6) 4 CATANIA A. Ended Winners Round 1 ANDRETTA DOMENICO CATANIA ANTONIO
8 BALL VASQUEZ ZAMBRANO H. 6 (6) 3 DEMARCHI S. Ended Round 1 VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR DEMARCHI SERGIO
8 BALL CATANIA A. 1 (6) 6 LUCENTE N. Ended Losers Round 3 CATANIA ANTONIO LUCENTE NICOLA
8 BALL COLETTI S. 4 (6) 6 TEDESCO R. Ended Losers Round 2 COLETTI STEFANO TEDESCO RICCARDO
8 BALL GUERZONI A. 3 (6) 6 ALTOMARE M. Ended Round 1 GUERZONI ALESSANDRO ALTOMARE MARCO
8 BALL CASALINI F. 2 (6) 6 CAPPONI S. Ended Losers Qualification CASALINI FABIO CAPPONI SIMONE
8 BALL TESSER S. 2 (6) 6 CASALINI F. Ended Losers Round 2 TESSER SONIA CASALINI FABIO
8 BALL TEDESCO R. 1 (6) 6 MELE E. Ended Winners Round 1 TEDESCO RICCARDO MELE EDOARDO
8 BALL GUERZONI A. 6 (6) 4 RAPINO M. Ended Losers Round 1 GUERZONI ALESSANDRO RAPINO MANUEL
8 BALL MANGANOTTI E. 6 (6) 4 COVIELLO S. Ended Winners Qualification MANGANOTTI ENRICO COVIELLO SIMONE
8 BALL VENTURELLI C. 6 (6) 5 LAMBOGLIA L. Ended Winners Qualification VENTURELLI CHRISTIAN LAMBOGLIA LEONARDO
8 BALL TROPEA P. 6 (6) 0 FERRETTI A. Ended Round 1 TROPEA PASQUALE FERRETTI ALESSANDRA
8 BALL PALLADINO L. 2 (6) 6 SARTI D. Ended Losers Round 3 PALLADINO LUCA SARTI DAVIDE
8 BALL BOGONI G. 6 (6) 2 RUSSO F. Ended Round 1 BOGONI GIANNI RUSSO FABIO
8 BALL ALTOMARE M. 4 (6) 6 CASALINI F. Ended Losers Round 3 ALTOMARE MARCO CASALINI FABIO
8 BALL DE CAROLIS L. 5 (6) 6 CHIOFALO F. Ended Round 1 DE CAROLIS LUCA CHIOFALO FABRIZIO
8 BALL MANGANOTTI F. 6 (6) 4 GUERZONI A. Ended Losers Round 3 MANGANOTTI FABIO GUERZONI ALESSANDRO
8 BALL CHIOFALO F. 5 (6) 6 GUAGLIARDO M. Ended Semi Finals CHIOFALO FABRIZIO GUAGLIARDO MARCO
8 BALL GANDOLFI G. 3 (6) 6 TRICARICO M. Ended Losers Round 2 GANDOLFI GIULIANO TRICARICO MASSIMO
8 BALL CANDELA S. 6 (6) 0 PIZZINI L. Ended Winners Round 1 CANDELA STEFANO PIZZINI LUCA
8 BALL DE CAROLIS L. 6 (6) 4 ROSSI L. Ended Losers Round 2 DE CAROLIS LUCA ROSSI LUCIANO
8 BALL ANDRETTA D. 6 (6) 4 ORRO F. Ended Round 1 ANDRETTA DOMENICO ORRO FABRIZIO
8 BALL MANGANOTTI F. 6 (6) 1 CANDELA S. Ended Losers Qualification MANGANOTTI FABIO CANDELA STEFANO
8 BALL CAPPONI S. 6 (6) 2 TRICARICO M. Ended Winners Round 1 CAPPONI SIMONE TRICARICO MASSIMO
8 BALL VASQUEZ ZAMBRANO H. 6 (6) 4 GUAGLIARDO M. Ended Winners Round 1 VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR GUAGLIARDO MARCO
8 BALL SOLDI T. 5 (6) 6 ERRIQUES P. Ended Winners Qualification SOLDI TIZIANO ERRIQUES PAOLO
8 BALL VASQUEZ ZAMBRANO H. 3 (6) 6 CHIOFALO F. Ended Last 16 VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR CHIOFALO FABRIZIO
8 BALL TELL M. 6 (6) 0 AVANZINI R. Ended Round 1 TELL MAURIZIO AVANZINI ROBERTO
8 BALL MANGANOTTI E. 2 (6) 6 MANGANOTTI F. Ended Quarter Finals MANGANOTTI ENRICO MANGANOTTI FABIO
8 BALL ZANTADESCHI F. 6 (6) 1 VASQUEZ D. Ended Round 1 ZANTADESCHI FABIO VASQUEZ DANI
8 BALL ERRIQUES P. 6 (6) 3 ZANTADESCHI F. Ended Quarter Finals ERRIQUES PAOLO ZANTADESCHI FABIO
8 BALL MARONE P. 1 (6) 6 TROPEA P. Ended Losers Round 2 MARONE PATRIZIO TROPEA PASQUALE
8 BALL PERCOCO R. 3 (6) 6 TRICARICO M. Ended Round 1 PERCOCO RINALDO TRICARICO MASSIMO
8 BALL MANGANOTTI F. 6 (6) 3 BENINI G. Ended Losers Round 2 MANGANOTTI FABIO BENINI GIACOMO
8 BALL VASQUEZ D. 6 (6) 2 RUSSO F. Ended Losers Round 1 VASQUEZ DANI RUSSO FABIO
8 BALL ALTOMARE M. 4 (6) 6 ERRIQUES P. Ended Winners Round 1 ALTOMARE MARCO ERRIQUES PAOLO
8 BALL VASQUEZ D. 4 (6) 6 ALTOMARE M. Ended Losers Round 2 VASQUEZ DANI ALTOMARE MARCO
8 BALL GRIMALDI A. 2 (6) 6 SARTI D. Ended Losers Round 1 GRIMALDI ANDREA SARTI DAVIDE
8 BALL BRANDO M. 6 (6) 2 ANDRETTA D. Ended Winners Qualification BRANDO MARLON ANDRETTA DOMENICO
2° PROVA IPT SERIE A 2019/2020
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
8 BALL CAMPAGNOLO G. 6 (7) 7 VIALETTO M. Ended Winners Round 1 CAMPAGNOLO GIANNI VIALETTO MAURO
8 BALL BORDIGNON G. 4 (7) 7 GALLO A. Ended Losers Round 2 BORDIGNON GIULIANO GALLO ALESSANDRO
8 BALL MAIMONE A. 4 (7) 7 GIACOMELLI A. Ended Quarter Finals MAIMONE ANTONIO GIACOMELLI ALESSANDRO
8 BALL GIACOMELLI A. 7 (7) 2 MAURA R. Ended Winners Round 1 GIACOMELLI ALESSANDRO MAURA ROBERTO
8 BALL VIALETTO M. 7 (7) 3 PAJA T. Ended Semi Finals VIALETTO MAURO PAJA TAULANT
8 BALL PELLICCIOTTI F. 2 (7) 7 MILIOLI A. Ended Losers Qualification PELLICCIOTTI FEDERICO MILIOLI ANDREA
8 BALL MONOPOLI F. 7 (7) 5 COSSALTER M. Ended Losers Qualification MONOPOLI FRANCESCO COSSALTER MIRKO
8 BALL VIALETTO M. 7 (7) 1 PEGAN M. Ended Round 1 VIALETTO MAURO PEGAN MARCO
8 BALL VELTRI A. 7 (7) 3 RAFFAGNINI M. Ended Winners Qualification VELTRI ALESSANDRO RAFFAGNINI MIRKO
8 BALL CIPRIANI F. 7 (7) 5 PERCOCO M. Ended Round 1 CIPRIANI FRANCESCO PERCOCO MARCO
8 BALL BOSCO A. 7 (7) 6 PASCUCCI M. Ended Winners Qualification BOSCO ANTONIO PASCUCCI MICHELE
8 BALL REBUTTINI C. 7 (7) 5 COLOMBINI F. Ended Round 1 REBUTTINI CHRISTIAN COLOMBINI FAUSTO
8 BALL PROIETTI A. 2 (7) 7 PAJA T. Ended Losers Round 3 PROIETTI ALESSANDRO PAJA TAULANT
8 BALL PAJA T. 6 (7) 7 MARIOTTI M. Ended Winners Round 1 PAJA TAULANT MARIOTTI MATTEO
8 BALL PEGAN M. 3 (7) 7 PROIETTI A. Ended Losers Round 2 PEGAN MARCO PROIETTI ALESSANDRO
8 BALL RAFFAGNINI M. 7 (7) 2 GALLICCHIO G. Ended Winners Round 1 RAFFAGNINI MIRKO GALLICCHIO GIANLUCA
8 BALL VIALETTO M. 7 (7) 5 VELTRI A. Ended Final VIALETTO MAURO VELTRI ALESSANDRO
8 BALL DI SANTO D. 7 (7) 4 CODIAS G. Ended Losers Round 1 DI SANTO DINO CODIAS GIOVANNI ANTONIO
8 BALL MARIOTTI M. 7 (7) 1 CIRASA D. Ended Round 1 MARIOTTI MATTEO CIRASA DANILO
8 BALL BOSCO A. 2 (7) 7 PAJA T. Ended Last 16 BOSCO ANTONIO PAJA TAULANT
8 BALL BERNARDINI A. 4 (7) 7 CLAPASSON S. Ended Round 1 BERNARDINI ALESSIO CLAPASSON SIMONE
8 BALL COSSALTER M. 5 (7) 7 GIACOMELLI A. Ended Winners Qualification COSSALTER MIRKO GIACOMELLI ALESSANDRO
8 BALL MAIMONE A. 7 (7) 5 SALZANO A. Ended Winners Round 1 MAIMONE ANTONIO SALZANO ANGELO
8 BALL CAPPELLA G. 7 (7) 4 COLOMBINI F. Ended Last 16 CAPPELLA GIANLUCA COLOMBINI FAUSTO
8 BALL PERCOCO M. 7 (7) 3 MARIOTTI A. Ended Losers Round 2 PERCOCO MARCO MARIOTTI ALESSANDRO
8 BALL PASCUCCI M. 7 (7) 6 GIACCI A. Ended Round 1 PASCUCCI MICHELE GIACCI ADRIANO
8 BALL PIAZZA A. 3 (7) 7 PELLICCIOTTI F. Ended Losers Round 3 PIAZZA ALESSANDRO PELLICCIOTTI FEDERICO
8 BALL PANUCCI M. 5 (7) 7 MAURA R. Ended Losers Round 2 PANUCCI MASSIMILIANO MAURA ROBERTO
8 BALL MONTANI M. 6 (7) 7 BOSCO A. Ended Winners Round 1 MONTANI MARCO BOSCO ANTONIO
8 BALL PANUCCI M. 3 (7) 7 GAGLIARDI G. Ended Round 1 PANUCCI MASSIMILIANO GAGLIARDI GIUSEPPE
8 BALL VIALETTO M. 7 (7) 2 MAIMONE A. Ended Winners Qualification VIALETTO MAURO MAIMONE ANTONIO
8 BALL BORDIGNON G. 3 (7) 7 RAFFAGNINI M. Ended Round 1 BORDIGNON GIULIANO RAFFAGNINI MIRKO
8 BALL CORDOVA M. 3 (7) 7 CLAPASSON S. Ended Winners Qualification CORDOVA MARCO CLAPASSON SIMONE
8 BALL MARIOTTI M. 3 (7) 7 MONOPOLI F. Ended Last 16 MARIOTTI MATTEO MONOPOLI FRANCESCO
8 BALL LA VECCHIA A. 7 (7) 2 GALLICCHIO G. Ended Losers Round 2 LA VECCHIA ALESSANDRO GALLICCHIO GIANLUCA
8 BALL LA VECCHIA A. 6 (7) 7 GALLO A. Ended Round 1 LA VECCHIA ALESSANDRO GALLO ALESSANDRO
8 BALL CAMPANELLA D. 4 (7) 7 CAPPELLA G. Ended Winners Qualification CAMPANELLA DINO CAPPELLA GIANLUCA
8 BALL VIALETTO M. 7 (7) 6 MILIOLI A. Ended Last 16 VIALETTO MAURO MILIOLI ANDREA
8 BALL MARIOTTI A. 3 (7) 7 CAPPELLA G. Ended Winners Round 1 MARIOTTI ALESSANDRO CAPPELLA GIANLUCA
8 BALL VELTRI A. 7 (7) 4 CAPPELLA G. Ended Quarter Finals VELTRI ALESSANDRO CAPPELLA GIANLUCA
8 BALL GUERRISI A. 6 (7) 7 SCOLA C. Ended Losers Round 2 GUERRISI ANTONIO SCOLA CLAUDIO
8 BALL ESPOSITO C. 5 (7) 7 MARIOTTI A. Ended Round 1 ESPOSITO COSIMO MARIOTTI ALESSANDRO
8 BALL MAURA R. 5 (7) 7 COLOMBINI F. Ended Losers Round 3 MAURA ROBERTO COLOMBINI FAUSTO
8 BALL PAJA T. 7 (7) 4 CAMPANELLA D. Ended Losers Qualification PAJA TAULANT CAMPANELLA DINO
8 BALL BERNARDINI A. 2 (7) 7 MONOPOLI F. Ended Losers Round 1 BERNARDINI ALESSIO MONOPOLI FRANCESCO
8 BALL CAMPAGNOLO G. 7 (7) 3 RAFFAGNINI M. Ended Losers Qualification CAMPAGNOLO GIANNI RAFFAGNINI MIRKO
8 BALL BOSCO A. 7 (7) 1 CODIAS G. Ended Round 1 BOSCO ANTONIO CODIAS GIOVANNI ANTONIO
8 BALL MARIOTTI M. 7 (7) 2 DE MASELLIS C. Ended Winners Qualification MARIOTTI MATTEO DE MASELLIS CORRADO
8 BALL MAROTTA I. 2 (7) 7 GALLICCHIO G. Ended Round 1 MAROTTA IVAN GALLICCHIO GIANLUCA
8 BALL ZOIDIS V. 5 (7) 7 MAIMONE A. Ended Last 16 ZOIDIS VASILEIOS MAIMONE ANTONIO
8 BALL COLOMBINI F. 7 (7) 2 MONDINI G. Ended Losers Round 2 COLOMBINI FAUSTO MONDINI GIANNI
8 BALL SALZANO A. 7 (7) 5 SAMMARINI E. Ended Round 1 SALZANO ANGELO SAMMARINI ELIO
8 BALL GIACCI A. 0 (7) 7 PELLICCIOTTI F. Ended Losers Round 2 GIACCI ADRIANO PELLICCIOTTI FEDERICO
8 BALL PERCOCO M. 7 (7) 4 GALLO A. Ended Losers Round 3 PERCOCO MARCO GALLO ALESSANDRO
8 BALL ZOIDIS V. 7 (7) 1 REBUTTINI C. Ended Winners Round 1 ZOIDIS VASILEIOS REBUTTINI CHRISTIAN
8 BALL CLAPASSON S. 5 (7) 7 PAJA T. Ended Quarter Finals CLAPASSON SIMONE PAJA TAULANT
8 BALL ESPOSITO C. 6 (7) 7 CIPRIANI F. Ended Losers Round 2 ESPOSITO COSIMO CIPRIANI FRANCESCO
8 BALL SCOLA C. 3 (7) 7 MONOPOLI F. Ended Losers Round 3 SCOLA CLAUDIO MONOPOLI FRANCESCO
8 BALL COSSALTER M. 7 (7) 4 MONDINI G. Ended Winners Round 1 COSSALTER MIRKO MONDINI GIANNI
8 BALL COLOMBINI F. 7 (7) 2 PASCUCCI M. Ended Losers Qualification COLOMBINI FAUSTO PASCUCCI MICHELE
8 BALL ANTONAZZO L. 6 (7) 7 COLOMBINI F. Ended Losers Round 1 ANTONAZZO LIVIO COLOMBINI FAUSTO
8 BALL PIAZZA A. 7 (7) 4 MONOPOLI F. Ended Round 1 PIAZZA ALESSANDRO MONOPOLI FRANCESCO
8 BALL MILIOLI A. 3 (7) 7 ZOIDIS V. Ended Winners Qualification MILIOLI ANDREA ZOIDIS VASILEIOS
8 BALL DI SANTO D. 0 (7) 7 PIAZZA A. Ended Losers Round 2 DI SANTO DINO PIAZZA ALESSANDRO
8 BALL GIACOMELLI A. 7 (7) 2 CIANCIARUSO A. Ended Round 1 GIACOMELLI ALESSANDRO CIANCIARUSO ANDREA
8 BALL LUCIANO A. 2 (7) 7 CAMPAGNOLO G. Ended Losers Round 2 LUCIANO ALESSANDRO CAMPAGNOLO GIANNI
8 BALL SALZANO A. 1 (7) 7 CAMPAGNOLO G. Ended Losers Round 3 SALZANO ANGELO CAMPAGNOLO GIANNI
8 BALL CORDOVA M. 7 (7) 3 PELLICCIOTTI F. Ended Winners Round 1 CORDOVA MARCO PELLICCIOTTI FEDERICO
8 BALL MILIOLI A. 7 (7) 4 GAGLIARDI G. Ended Winners Round 1 MILIOLI ANDREA GAGLIARDI GIUSEPPE
8 BALL CANDURA M. 7 (7) 6 SAMMARINI E. Ended Losers Round 1 CANDURA MARCO SAMMARINI ELIO
8 BALL GUERRISI A. 3 (7) 7 PELLICCIOTTI F. Ended Round 1 GUERRISI ANTONIO PELLICCIOTTI FEDERICO
8 BALL GIACOMELLI A. 7 (7) 1 PERCOCO M. Ended Last 16 GIACOMELLI ALESSANDRO PERCOCO MARCO
8 BALL CANDURA M. 1 (7) 7 PAJA T. Ended Losers Round 2 CANDURA MARCO PAJA TAULANT
8 BALL MONTANI M. 7 (7) 5 DI SANTO D. Ended Round 1 MONTANI MARCO DI SANTO DINO
8 BALL CIRASA D. 1 (7) 7 SALZANO A. Ended Losers Round 2 CIRASA DANILO SALZANO ANGELO
8 BALL PROIETTI A. 5 (7) 7 DE MASELLIS C. Ended Winners Round 1 PROIETTI ALESSANDRO DE MASELLIS CORRADO
8 BALL CIANCIARUSO A. 4 (7) 7 REBUTTINI C. Ended Losers Round 2 CIANCIARUSO ANDREA REBUTTINI CHRISTIAN
8 BALL VELTRI A. 7 (7) 5 CIPRIANI F. Ended Winners Round 1 VELTRI ALESSANDRO CIPRIANI FRANCESCO
8 BALL VIALETTO M. 7 (7) 4 MONOPOLI F. Ended Quarter Finals VIALETTO MAURO MONOPOLI FRANCESCO
8 BALL CLAPASSON S. 7 (7) 5 PIAZZA A. Ended Winners Round 1 CLAPASSON SIMONE PIAZZA ALESSANDRO
8 BALL BORDIGNON G. 7 (7) 2 MAROTTA I. Ended Losers Round 1 BORDIGNON GIULIANO MAROTTA IVAN
8 BALL LA VECCHIA A. 4 (7) 7 MAIMONE A. Ended Losers Qualification LA VECCHIA ALESSANDRO MAIMONE ANTONIO
8 BALL CANDURA M. 6 (7) 7 MAIMONE A. Ended Round 1 CANDURA MARCO MAIMONE ANTONIO
8 BALL VELTRI A. 7 (7) 1 CORDOVA M. Ended Last 16 VELTRI ALESSANDRO CORDOVA MARCO
8 BALL MONDINI G. 7 (7) 6 MUHO A. Ended Round 1 MONDINI GIANNI MUHO ADMIR
8 BALL GAGLIARDI G. 7 (7) 1 REBUTTINI C. Ended Losers Round 3 GAGLIARDI GIUSEPPE REBUTTINI CHRISTIAN
8 BALL MONOPOLI F. 7 (7) 5 MONTANI M. Ended Losers Round 2 MONOPOLI FRANCESCO MONTANI MARCO
8 BALL LA VECCHIA A. 7 (7) 4 CIPRIANI F. Ended Losers Round 3 LA VECCHIA ALESSANDRO CIPRIANI FRANCESCO
8 BALL CAMPANELLA D. 7 (7) 1 GALLO A. Ended Winners Round 1 CAMPANELLA DINO GALLO ALESSANDRO
8 BALL PASCUCCI M. 7 (7) 4 SCOLA C. Ended Winners Round 1 PASCUCCI MICHELE SCOLA CLAUDIO
8 BALL GIACOMELLI A. 4 (7) 7 VELTRI A. Ended Semi Finals GIACOMELLI ALESSANDRO VELTRI ALESSANDRO
8 BALL PERCOCO M. 7 (7) 6 DE MASELLIS C. Ended Losers Qualification PERCOCO MARCO DE MASELLIS CORRADO
8 BALL GAGLIARDI G. 3 (7) 7 CORDOVA M. Ended Losers Qualification GAGLIARDI GIUSEPPE CORDOVA MARCO
8 BALL PROIETTI A. 7 (7) 2 LUCIANO A. Ended Round 1 PROIETTI ALESSANDRO LUCIANO ALESSANDRO
8 BALL ANTONAZZO L. 1 (7) 7 ZOIDIS V. Ended Round 1 ANTONAZZO LIVIO ZOIDIS VASILEIOS
8 BALL CLAPASSON S. 7 (7) 4 CAMPAGNOLO G. Ended Last 16 CLAPASSON SIMONE CAMPAGNOLO GIANNI
8 BALL MUHO A. 6 (7) 7 GAGLIARDI G. Ended Losers Round 2 MUHO ADMIR GAGLIARDI GIUSEPPE
2° PROVA IPT NAZIONALI 2019/2020
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
10 BALL CORRIERI D. 8 (8) 2 IACOBUCCI G. Ended Losers Round 2 CORRIERI DANIELE IACOBUCCI GIUSEPPE
10 BALL BAZZANA S. 7 (8) 8 DE FALCO V. Ended Losers Qualification BAZZANA STEFANO DE FALCO VITTORIO
10 BALL RINALDI G. 8 (8) 0 TORRENTI A. Ended Losers Round 1 RINALDI GIAMPIERO TORRENTI ALESSANDRO
10 BALL PIERGIOVANNI D. 6 (8) 8 NUTI P. Ended Losers Round 2 PIERGIOVANNI DAVY NUTI PATRIZIO
10 BALL CORRIERI D. 8 (8) 3 SINI R. Ended Losers Round 1 CORRIERI DANIELE SINI RICCARDO
10 BALL CANDELA F. 8 (8) 6 DE FALCO V. Ended Winners Qualification CANDELA FRANCESCO DE FALCO VITTORIO
10 BALL NONATO L. 4 (8) 8 DE FALCO V. Ended Winners Round 1 NONATO LORENZO DE FALCO VITTORIO
10 BALL BIANCHINI M. 6 (8) 8 TONINI G. Ended Winners Round 1 BIANCHINI MICHELE TONINI GIANMARCO
10 BALL IACOBUCCI G. 8 (8) 5 PIERGIOVANNI D. Ended Round 1 IACOBUCCI GIUSEPPE PIERGIOVANNI DAVY
10 BALL MATRIZI A. 8 (8) 6 GEPPERT E. Ended Quarter Finals MATRIZI ARJAN GEPPERT ERIC
10 BALL NICOLETTI L. 4 (8) 8 DELLINO S. Ended Losers Round 2 NICOLETTI LUCA DELLINO STEFANO
10 BALL CORSO M. 8 (8) 5 TONINI G. Ended Winners Qualification CORSO MASSIMILIANO TONINI GIANMARCO
10 BALL GARZIA P. 3 (8) 8 PIERGIOVANNI D. Ended Losers Round 1 GARZIA PIERFRANCESCO PIERGIOVANNI DAVY
10 BALL VIGNOLA M. 4 (8) 8 PALMIERI M. Ended Losers Round 1 VIGNOLA MARCO PALMIERI MARCO
10 BALL MATRIZI A. 8 (8) 5 FERRARA A. Ended Round 1 MATRIZI ARJAN FERRARA ALBERTO
10 BALL NUTI P. 4 (8) 8 CANDELA F. Ended Winners Round 1 NUTI PATRIZIO CANDELA FRANCESCO
10 BALL CANDELA F. 8 (8) 7 SINI R. Ended Round 1 CANDELA FRANCESCO SINI RICCARDO
10 BALL CANDELA F. 8 (8) 5 DELLINO S. Ended Quarter Finals CANDELA FRANCESCO DELLINO STEFANO
10 BALL MARGOLA G. 4 (8) 8 CASTELLANO V. Ended Losers Round 1 MARGOLA GIORGIO CASTELLANO VALERIO
10 BALL D'ORAZIO F. 8 (8) 0 TORRENTI A. Ended Round 1 D'ORAZIO FABIO TORRENTI ALESSANDRO
10 BALL CASTELLANO V. 8 (8) 6 NUTI P. Ended Losers Round 3 CASTELLANO VALERIO NUTI PATRIZIO
10 BALL IACOBUCCI G. 4 (8) 8 PETRONI F. Ended Winners Round 1 IACOBUCCI GIUSEPPE PETRONI FABIO
10 BALL BIANCHINI M. 8 (8) 4 PALMIERI M. Ended Round 1 BIANCHINI MICHELE PALMIERI MARCO
10 BALL PETRONI F. 5 (8) 8 GROSSO A. Ended Quarter Finals PETRONI FABIO GROSSO ANDREA
10 BALL MATRIZI A. 8 (8) 4 GROSSO A. Ended Final MATRIZI ARJAN GROSSO ANDREA
10 BALL GEPPERT E. 5 (8) 8 PETRONI F. Ended Winners Qualification GEPPERT ERIC PETRONI FABIO
10 BALL FERRARA A. 8 (8) 4 BONURA A. Ended Losers Round 1 FERRARA ALBERTO BONURA ANTONINO
10 BALL MATRIZI A. 8 (8) 5 CATALDI F. Ended Winners Round 1 MATRIZI ARJAN CATALDI FILIPPO EUGENIO
10 BALL BAZZANA S. 8 (8) 6 BONI G. Ended Round 1 BAZZANA STEFANO BONI GIANLUCA
10 BALL PALMIERI M. 8 (8) 7 CATALDI F. Ended Losers Round 2 PALMIERI MARCO CATALDI FILIPPO EUGENIO
10 BALL TONINI G. 8 (8) 6 VIGNOLA M. Ended Round 1 TONINI GIANMARCO VIGNOLA MARCO
10 BALL VALOROSO M. 7 (8) 8 GEPPERT E. Ended Losers Qualification VALOROSO MARCELLO GEPPERT ERIC
10 BALL GROSSO A. 8 (8) 5 CANDELA F. Ended Semi Finals GROSSO ANDREA CANDELA FRANCESCO
10 BALL CORSO M. 8 (8) 2 D'ORAZIO F. Ended Winners Round 1 CORSO MASSIMILIANO D'ORAZIO FABIO
10 BALL GROSSO A. 8 (8) 7 BAZZANA S. Ended Winners Round 1 GROSSO ANDREA BAZZANA STEFANO
10 BALL DE FALCO V. 8 (8) 6 CIPRIANI D. Ended Round 1 DE FALCO VITTORIO CIPRIANI DANILO
10 BALL DELLINO S. 8 (8) 5 MARGOLA G. Ended Round 1 DELLINO STEFANO MARGOLA GIORGIO
10 BALL DELLINO S. 8 (8) 5 TONINI G. Ended Losers Qualification DELLINO STEFANO TONINI GIANMARCO
10 BALL CORSO M. 8 (8) 2 DE FALCO V. Ended Quarter Finals CORSO MASSIMILIANO DE FALCO VITTORIO
10 BALL CORSO M. 5 (8) 8 MATRIZI A. Ended Semi Finals CORSO MASSIMILIANO MATRIZI ARJAN
10 BALL FERRARA A. 6 (8) 8 VALOROSO M. Ended Losers Round 3 FERRARA ALBERTO VALOROSO MARCELLO
10 BALL RINALDI G. 3 (8) 8 BAZZANA S. Ended Losers Round 2 RINALDI GIAMPIERO BAZZANA STEFANO
10 BALL BAZZANA S. 8 (8) 5 PALMIERI M. Ended Losers Round 3 BAZZANA STEFANO PALMIERI MARCO
10 BALL CIPRIANI D. 4 (8) 8 NICOLETTI L. Ended Losers Round 1 CIPRIANI DANILO NICOLETTI LUCA
10 BALL CORSO M. 8 (8) 5 RINALDI G. Ended Round 1 CORSO MASSIMILIANO RINALDI GIAMPIERO
10 BALL NICOLETTI L. 5 (8) 8 NONATO L. Ended Round 1 NICOLETTI LUCA NONATO LORENZO
10 BALL CASTELLANO V. 5 (8) 8 GROSSO A. Ended Losers Qualification CASTELLANO VALERIO GROSSO ANDREA
10 BALL MATRIZI A. 8 (8) 5 GROSSO A. Ended Winners Qualification MATRIZI ARJAN GROSSO ANDREA
10 BALL FERRARA A. 8 (8) 4 BIANCHINI M. Ended Losers Round 2 FERRARA ALBERTO BIANCHINI MICHELE
10 BALL CORRIERI D. 4 (8) 8 NUTI P. Ended Round 1 CORRIERI DANIELE NUTI PATRIZIO
10 BALL BONURA A. 7 (8) 8 CATALDI F. Ended Round 1 BONURA ANTONINO CATALDI FILIPPO EUGENIO
10 BALL GEPPERT E. 8 (8) 7 CASTELLANO V. Ended Round 1 GEPPERT ERIC CASTELLANO VALERIO
10 BALL CASTELLANO V. 8 (8) 5 NONATO L. Ended Losers Round 2 CASTELLANO VALERIO NONATO LORENZO
10 BALL BONI G. 3 (8) 8 VALOROSO M. Ended Losers Round 1 BONI GIANLUCA VALOROSO MARCELLO
10 BALL GROSSO A. 8 (8) 7 VALOROSO M. Ended Round 1 GROSSO ANDREA VALOROSO MARCELLO
10 BALL CORRIERI D. 7 (8) 8 DELLINO S. Ended Losers Round 3 CORRIERI DANIELE DELLINO STEFANO
10 BALL DELLINO S. 6 (8) 8 GEPPERT E. Ended Winners Round 1 DELLINO STEFANO GEPPERT ERIC
10 BALL VALOROSO M. 8 (8) 3 D'ORAZIO F. Ended Losers Round 2 VALOROSO MARCELLO D'ORAZIO FABIO
10 BALL PETRONI F. 8 (8) 5 GARZIA P. Ended Round 1 PETRONI FABIO GARZIA PIERFRANCESCO
1° PROVA IPT SERIE B 2019/2020
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
10 BALL MONTALBANO A. 6 (6) 4 PALLADINO L. Ended Losers Round 3 MONTALBANO AURELIO PALLADINO LUCA
10 BALL CASALINI F. 6 (6) 1 GUERZONI A. Ended Round 1 CASALINI FABIO GUERZONI ALESSANDRO
10 BALL RAPINO M. 6 (6) 2 TELL M. Ended Round 1 RAPINO MANUEL TELL MAURIZIO
10 BALL PALLADINO L. 6 (6) 2 BARBERI S. Ended Losers Round 2 PALLADINO LUCA BARBERI SAMUEL
10 BALL PALLADINO R. 4 (6) 6 VENTURELLI C. Ended Round 1 PALLADINO ROBERTO VENTURELLI CHRISTIAN
10 BALL FELIGETTI R. 5 (6) 6 LOVATO D. Ended Quarter Finals FELIGETTI RICCARDO LOVATO DAVIDE
10 BALL PALLADINO R. 6 (6) 3 PEZZATO M. Ended Losers Round 2 PALLADINO ROBERTO PEZZATO MIRKO
10 BALL SARTI D. 6 (6) 5 SINI D. Ended Winners Round 1 SARTI DAVIDE SINI DAVIDE
10 BALL ALTOMARE M. 6 (6) 3 LOVATO D. Ended Winners Qualification ALTOMARE MARCO LOVATO DAVIDE
10 BALL MANGANOTTI F. 6 (6) 4 OBERKOFLER P. Ended Round 1 MANGANOTTI FABIO OBERKOFLER PATRICK
10 BALL VASQUEZ ZAMBRANO H. 6 (6) 2 MICHELOTTI I. Ended Winners Round 1 VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR MICHELOTTI IVAN
10 BALL MONTALBANO A. 5 (6) 6 CASALINI F. Ended Winners Round 1 MONTALBANO AURELIO CASALINI FABIO
10 BALL NANNI F. 3 (6) 6 SINI D. Ended Losers Round 3 NANNI FEDERICO SINI DAVIDE
10 BALL BARBERI S. 4 (6) 6 SOLDI T. Ended Winners Round 1 BARBERI SAMUEL SOLDI TIZIANO
10 BALL CORETTI . 1 (6) 6 FELIGETTI R. Ended Last 16 CORETTI MASSIMO FELIGETTI RICCARDO
10 BALL COLETTI S. 6 (6) 2 STAN A. Ended Losers Round 1 COLETTI STEFANO STAN ALIN
10 BALL MONTANARI L. 6 (6) 0 NANNI F. Ended Round 1 MONTANARI LUCA NANNI FEDERICO
10 BALL NANNI F. 6 (6) 5 MARONE P. Ended Losers Round 2 NANNI FEDERICO MARONE PATRIZIO
10 BALL ROSSI L. 6 (6) 2 MAGHERINI M. Ended Losers Round 1 ROSSI LUCIANO MAGHERINI MARCO
10 BALL PALLADINO L. 4 (6) 6 LOVATO D. Ended Round 1 PALLADINO LUCA LOVATO DAVIDE
10 BALL OBERKOFLER P. 6 (6) 5 GRIMALDI A. Ended Losers Round 2 OBERKOFLER PATRICK GRIMALDI ANDREA
10 BALL SOLDI T. 6 (6) 3 CASALINI F. Ended Winners Qualification SOLDI TIZIANO CASALINI FABIO
10 BALL MONTALBANO A. 6 (6) 4 DE CAROLIS L. Ended Round 1 MONTALBANO AURELIO DE CAROLIS LUCA
10 BALL MONTALBANO A. 5 (6) 6 BENINI G. Ended Quarter Finals MONTALBANO AURELIO BENINI GIACOMO
10 BALL GIROLAMETTI S. 5 (6) 6 D'EBOLI M. Ended Losers Round 2 GIROLAMETTI SANDRO D'EBOLI MATTHIAS
10 BALL SARTI D. 6 (6) 5 GRASSI E. Ended Winners Qualification SARTI DAVIDE GRASSI EMILIANO
10 BALL CAPPONI S. 6 (6) 2 MANGANOTTI E. Ended Round 1 CAPPONI SIMONE MANGANOTTI ENRICO
10 BALL BENINI G. 6 (6) 5 TEDESCO R. Ended Semi Finals BENINI GIACOMO TEDESCO RICCARDO
10 BALL PEZZATO M. 1 (6) 6 PETTINAU L. Ended Winners Round 1 PEZZATO MIRKO PETTINAU LUCA
10 BALL FELIGETTI R. 6 (6) 3 CASALINI F. Ended Losers Qualification FELIGETTI RICCARDO CASALINI FABIO
10 BALL PIZZINI L. 2 (6) 6 LOVATO D. Ended Winners Round 1 PIZZINI LUCA LOVATO DAVIDE
10 BALL SINI D. 3 (6) 6 CECCHIN L. Ended Losers Qualification SINI DAVIDE CECCHIN LORENZO
10 BALL DOUIBI H. 1 (6) 6 TEDESCO R. Ended Losers Round 2 DOUIBI HICHAM TEDESCO RICCARDO
10 BALL DELMIGLIO M. 0 (6) 6 COVIELLO S. Ended Losers Round 1 DELMIGLIO MATTEO COVIELLO SIMONE
10 BALL MANGANOTTI E. 6 (6) 5 OBERKOFLER P. Ended Losers Round 3 MANGANOTTI ENRICO OBERKOFLER PATRICK
10 BALL MODENESE M. 0 (6) 6 TEDESCO R. Ended Round 1 MODENESE MAURIZIO TEDESCO RICCARDO
10 BALL RECINTO E. 2 (6) 6 OBERKOFLER P. Ended Losers Round 1 RECINTO ERWIN OBERKOFLER PATRICK
10 BALL ZANTADESCHI F. 3 (6) 6 SINI D. Ended Round 1 ZANTADESCHI FABIO SINI DAVIDE
10 BALL ALTOMARE M. 5 (6) 6 TEDESCO R. Ended Last 16 ALTOMARE MARCO TEDESCO RICCARDO
10 BALL ROSSI L. 0 (6) 6 ZAMBONI D. Ended Losers Round 2 ROSSI LUCIANO ZAMBONI DIEGO
10 BALL SELVA A. 5 (6) 6 ALTOMARE M. Ended Round 1 SELVA ANDREA ALTOMARE MARCO
10 BALL SELVA A. 5 (6) 6 MONTALBANO A. Ended Losers Round 2 SELVA ANDREA MONTALBANO AURELIO
10 BALL VASQUEZ ZAMBRANO H. 5 (6) 6 PETTINAU L. Ended Winners Qualification VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR PETTINAU LUCA
10 BALL ERRIQUES P. 6 (6) 0 VECCHIET S. Ended Round 1 ERRIQUES PAOLO VECCHIET STEFANO
10 BALL PETTINAU L. 6 (6) 1 LOVATO D. Ended Semi Finals PETTINAU LUCA LOVATO DAVIDE
10 BALL GRIMALDI A. 6 (6) 3 MAGHERINI M. Ended Round 1 GRIMALDI ANDREA MAGHERINI MARCO
10 BALL D'EBOLI M. 5 (6) 6 CAPPONI S. Ended Winners Round 1 D'EBOLI MATTHIAS CAPPONI SIMONE
10 BALL COLETTI S. 2 (6) 6 LOVATO D. Ended Losers Qualification COLETTI STEFANO LOVATO DAVIDE
10 BALL DE CAROLIS L. 3 (6) 6 GUERZONI A. Ended Losers Round 1 DE CAROLIS LUCA GUERZONI ALESSANDRO
10 BALL MELE E. 6 (6) 3 GUERZONI A. Ended Losers Round 3 MELE EDOARDO GUERZONI ALESSANDRO
10 BALL PIZZO M. 2 (6) 6 MANGANOTTI E. Ended Losers Round 1 PIZZO MASSIMO MANGANOTTI ENRICO
10 BALL MASCIA A. 3 (6) 6 MANGANOTTI E. Ended Last 16 MASCIA ALESSANDRO MANGANOTTI ENRICO
10 BALL BOGONI G. 4 (6) 6 SINI D. Ended Losers Round 2 BOGONI GIANNI SINI DAVIDE
10 BALL VECCHIET S. 2 (6) 6 GIROLAMETTI S. Ended Losers Round 1 VECCHIET STEFANO GIROLAMETTI SANDRO
10 BALL BENINI G. 6 (6) 2 BOGONI G. Ended Round 1 BENINI GIACOMO BOGONI GIANNI
10 BALL GUERZONI A. 6 (6) 4 CANDERAN S. Ended Losers Round 2 GUERZONI ALESSANDRO CANDERAN STEFANO
10 BALL MONTANARI L. 1 (6) 6 BENINI G. Ended Winners Qualification MONTANARI LUCA BENINI GIACOMO
10 BALL BARBERI S. 6 (6) 3 MELE E. Ended Round 1 BARBERI SAMUEL MELE EDOARDO
10 BALL VENTURELLI C. 4 (6) 6 MASCIA A. Ended Winners Qualification VENTURELLI CHRISTIAN MASCIA ALESSANDRO
10 BALL BOGONI G. 6 (6) 3 MODENESE M. Ended Losers Round 1 BOGONI GIANNI MODENESE MAURIZIO
10 BALL ZAMBONI D. 3 (6) 6 MONTANARI L. Ended Losers Qualification ZAMBONI DIEGO MONTANARI LUCA
10 BALL AVANZINI R. 5 (6) 6 MICHELOTTI I. Ended Round 1 AVANZINI ROBERTO MICHELOTTI IVAN
10 BALL ERRIQUES P. 5 (6) 6 CORETTI . Ended Winners Round 1 ERRIQUES PAOLO CORETTI MASSIMO
10 BALL MELE E. 6 (6) 4 VASQUEZ ZAMBRANO H. Ended Losers Qualification MELE EDOARDO VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR
10 BALL PALLADINO R. 6 (6) 2 RUSSO F. Ended Losers Round 1 PALLADINO ROBERTO RUSSO FABIO
10 BALL BRANDO M. 6 (6) 3 RUSSO F. Ended Round 1 BRANDO MARLON RUSSO FABIO
10 BALL COVIELLO S. 6 (6) 2 CANDELA S. Ended Losers Round 2 COVIELLO SIMONE CANDELA STEFANO
10 BALL TOMASELLA D. 4 (6) 6 PALLADINO L. Ended Losers Round 1 TOMASELLA DENIS PALLADINO LUCA
10 BALL SOLDI T. 6 (6) 3 TESSER S. Ended Round 1 SOLDI TIZIANO TESSER SONIA
10 BALL FELIGETTI R. 6 (6) 5 BRANDO M. Ended Losers Round 2 FELIGETTI RICCARDO BRANDO MARLON
10 BALL MARONE P. 1 (6) 6 GRASSI E. Ended Winners Round 1 MARONE PATRIZIO GRASSI EMILIANO
10 BALL PEZZATO M. 6 (6) 0 DELMIGLIO M. Ended Round 1 PEZZATO MIRKO DELMIGLIO MATTEO
10 BALL ROSSI L. 5 (6) 6 CECCHIN L. Ended Round 1 ROSSI LUCIANO CECCHIN LORENZO
10 BALL VENTURELLI C. 6 (6) 5 BRANDO M. Ended Winners Round 1 VENTURELLI CHRISTIAN BRANDO MARLON
10 BALL MANGANOTTI E. 6 (6) 4 GRASSI E. Ended Losers Qualification MANGANOTTI ENRICO GRASSI EMILIANO
10 BALL ZAMBONI D. 6 (6) 3 D'EBOLI M. Ended Losers Round 3 ZAMBONI DIEGO D'EBOLI MATTHIAS
10 BALL DOUIBI H. 6 (6) 5 ZANTADESCHI F. Ended Losers Round 1 DOUIBI HICHAM ZANTADESCHI FABIO
10 BALL MANGANOTTI F. 2 (6) 6 LOVATO D. Ended Last 16 MANGANOTTI FABIO LOVATO DAVIDE
10 BALL VACCARI A. 3 (6) 6 SELVA A. Ended Losers Round 1 VACCARI ANDREA SELVA ANDREA
10 BALL DOUIBI H. 1 (6) 6 SARTI D. Ended Round 1 DOUIBI HICHAM SARTI DAVIDE
10 BALL SOLDI T. 6 (6) 4 CECCHIN L. Ended Last 16 SOLDI TIZIANO CECCHIN LORENZO
10 BALL MELE E. 6 (6) 1 PIZZINI L. Ended Losers Round 2 MELE EDOARDO PIZZINI LUCA
10 BALL TOMASELLA D. 3 (6) 6 PIZZINI L. Ended Round 1 TOMASELLA DENIS PIZZINI LUCA
10 BALL CORETTI . 6 (6) 0 GIROLAMETTI S. Ended Round 1 CORETTI MASSIMO GIROLAMETTI SANDRO
10 BALL BENINI G. 6 (6) 5 PETTINAU L. Ended Final BENINI GIACOMO PETTINAU LUCA
10 BALL NANNI F. 6 (6) 0 TELL M. Ended Losers Round 1 NANNI FEDERICO TELL MAURIZIO
10 BALL TEDESCO R. 6 (6) 2 CAPPONI S. Ended Losers Qualification TEDESCO RICCARDO CAPPONI SIMONE
10 BALL PETTINAU L. 6 (6) 4 COVIELLO S. Ended Round 1 PETTINAU LUCA COVIELLO SIMONE
10 BALL DONATO A. 4 (6) 6 GAUDINO A. Ended Losers Round 1 DONATO ALESSIO GAUDINO ALFONSO
10 BALL CANDERAN S. 4 (6) 6 ALTOMARE M. Ended Winners Round 1 CANDERAN STEFANO ALTOMARE MARCO
10 BALL PETTINAU L. 6 (6) 3 MONTANARI L. Ended Last 16 PETTINAU LUCA MONTANARI LUCA
10 BALL STAN A. 0 (6) 6 CANDELA S. Ended Round 1 STAN ALIN CANDELA STEFANO
10 BALL COLETTI S. 6 (6) 3 MICHELOTTI I. Ended Losers Round 2 COLETTI STEFANO MICHELOTTI IVAN
10 BALL CANDERAN S. 6 (6) 4 VACCARI A. Ended Round 1 CANDERAN STEFANO VACCARI ANDREA
10 BALL RECINTO E. 0 (6) 6 ZAMBONI D. Ended Round 1 RECINTO ERWIN ZAMBONI DIEGO
10 BALL SOLDI T. 5 (6) 6 TEDESCO R. Ended Quarter Finals SOLDI TIZIANO TEDESCO RICCARDO
10 BALL CECCHIN L. 5 (6) 6 CORETTI . Ended Winners Qualification CECCHIN LORENZO CORETTI MASSIMO
10 BALL CECCHIN L. 6 (6) 2 GRIMALDI A. Ended Winners Round 1 CECCHIN LORENZO GRIMALDI ANDREA
10 BALL MONTALBANO A. 6 (6) 1 VENTURELLI C. Ended Losers Qualification MONTALBANO AURELIO VENTURELLI CHRISTIAN
10 BALL D'EBOLI M. 6 (6) 4 PIZZO M. Ended Round 1 D'EBOLI MATTHIAS PIZZO MASSIMO
10 BALL MONTANARI L. 6 (6) 3 RAPINO M. Ended Winners Round 1 MONTANARI LUCA RAPINO MANUEL
10 BALL PALLADINO R. 4 (6) 6 COLETTI S. Ended Losers Round 3 PALLADINO ROBERTO COLETTI STEFANO
10 BALL BENINI G. 6 (6) 5 TEDESCO R. Ended Winners Round 1 BENINI GIACOMO TEDESCO RICCARDO
10 BALL BENINI G. 6 (6) 1 MELE E. Ended Last 16 BENINI GIACOMO MELE EDOARDO
10 BALL TEDESCO R. 6 (6) 4 RAPINO M. Ended Losers Round 3 TEDESCO RICCARDO RAPINO MANUEL
10 BALL FELIGETTI R. 6 (6) 1 AVANZINI R. Ended Losers Round 1 FELIGETTI RICCARDO AVANZINI ROBERTO
10 BALL MASCIA A. 6 (6) 1 COLETTI S. Ended Round 1 MASCIA ALESSANDRO COLETTI STEFANO
10 BALL DONATO A. 4 (6) 6 MARONE P. Ended Round 1 DONATO ALESSIO MARONE PATRIZIO
10 BALL MANGANOTTI E. 1 (6) 6 PETTINAU L. Ended Quarter Finals MANGANOTTI ENRICO PETTINAU LUCA
10 BALL MANGANOTTI E. 6 (6) 5 ERRIQUES P. Ended Losers Round 2 MANGANOTTI ENRICO ERRIQUES PAOLO
10 BALL CAPPONI S. 2 (6) 6 MANGANOTTI F. Ended Winners Qualification CAPPONI SIMONE MANGANOTTI FABIO
10 BALL GAUDINO A. 4 (6) 6 GRASSI E. Ended Round 1 GAUDINO ALFONSO GRASSI EMILIANO
10 BALL ZAMBONI D. 3 (6) 6 MANGANOTTI F. Ended Winners Round 1 ZAMBONI DIEGO MANGANOTTI FABIO
10 BALL VASQUEZ ZAMBRANO H. 6 (6) 5 FELIGETTI R. Ended Round 1 VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR FELIGETTI RICCARDO
10 BALL MASCIA A. 6 (6) 2 CANDELA S. Ended Winners Round 1 MASCIA ALESSANDRO CANDELA STEFANO
10 BALL GAUDINO A. 0 (6) 6 RAPINO M. Ended Losers Round 2 GAUDINO ALFONSO RAPINO MANUEL
10 BALL FELIGETTI R. 6 (6) 2 COVIELLO S. Ended Losers Round 3 FELIGETTI RICCARDO COVIELLO SIMONE
10 BALL MELE E. 6 (6) 4 TESSER S. Ended Losers Round 1 MELE EDOARDO TESSER SONIA
10 BALL SARTI D. 2 (6) 6 MONTALBANO A. Ended Last 16 SARTI DAVIDE MONTALBANO AURELIO
1° PROVA IPT SERIE A 2019/2020
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
10 BALL MONTANI M. 0 (7) 7 MUHO A. Ended Winners Round 1 MONTANI MARCO MUHO ADMIR
10 BALL CASTRIOTA M. 4 (7) 7 CAMPAGNOLO G. Ended Last 16 CASTRIOTA MAURO CAMPAGNOLO GIANNI
10 BALL MARIOTTI A. 6 (7) 7 CAMPANELLA D. Ended Losers Round 1 MARIOTTI ALESSANDRO CAMPANELLA DINO
10 BALL SARIGU S. 5 (7) 7 BACI B. Ended Round 1 SARIGU SIMONE BACI BUJAR
10 BALL COMISSO S. 6 (7) 7 GUERRISI A. Ended Winners Round 1 COMISSO SIMONE GUERRISI ANTONIO
10 BALL MAURA R. 7 (7) 5 CLAPASSON S. Ended Last 16 MAURA ROBERTO CLAPASSON SIMONE
10 BALL CORDOVA M. 7 (7) 3 CLAPASSON S. Ended Winners Qualification CORDOVA MARCO CLAPASSON SIMONE
10 BALL ANTONAZZO L. 6 (7) 7 MAIMONE A. Ended Winners Round 1 ANTONAZZO LIVIO MAIMONE ANTONIO
10 BALL SCOLA C. 7 (7) 1 BORDIGNON G. Ended Winners Round 1 SCOLA CLAUDIO BORDIGNON GIULIANO
10 BALL MILIOLI A. 2 (7) 7 CAPPELLA G. Ended Semi Finals MILIOLI ANDREA CAPPELLA GIANLUCA
10 BALL DE MASELLIS C. 7 (7) 4 PANUCCI M. Ended Losers Round 2 DE MASELLIS CORRADO PANUCCI MASSIMILIANO
10 BALL PELLICCIOTTI F. 3 (7) 7 CLAPASSON S. Ended Losers Qualification PELLICCIOTTI FEDERICO CLAPASSON SIMONE
10 BALL CASTRIOTA M. 7 (7) 2 GIORDANI A. Ended Round 1 CASTRIOTA MAURO GIORDANI ALESSANDRO
10 BALL CAMPANELLA D. 3 (7) 7 GALLO A. Ended Losers Round 2 CAMPANELLA DINO GALLO ALESSANDRO
10 BALL VELTRI A. 7 (7) 4 GUERRISI A. Ended Losers Qualification VELTRI ALESSANDRO GUERRISI ANTONIO
10 BALL PERCOCO M. 7 (7) 4 COSSALTER M. Ended Losers Round 1 PERCOCO MARCO COSSALTER MIRKO
10 BALL CAMPAGNOLO G. 7 (7) 3 COSSALTER M. Ended Round 1 CAMPAGNOLO GIANNI COSSALTER MIRKO
10 BALL CIRASA D. 7 (7) 4 PORA M. Ended Losers Round 1 CIRASA DANILO PORA MASSIMILIANO
10 BALL GIACOMELLI A. 2 (7) 7 MONOPOLI F. Ended Round 1 GIACOMELLI ALESSANDRO MONOPOLI FRANCESCO
10 BALL SAMMARINI E. 5 (7) 7 MILIOLI A. Ended Last 16 SAMMARINI ELIO MILIOLI ANDREA
10 BALL PANUCCI M. 7 (7) 5 MONDINI G. Ended Round 1 PANUCCI MASSIMILIANO MONDINI GIANNI
10 BALL CAPPELLA G. 7 (7) 2 BOSCO A. Ended Last 16 CAPPELLA GIANLUCA BOSCO ANTONIO
10 BALL MILIOLI A. 7 (7) 3 GALLICCHIO G. Ended Winners Round 1 MILIOLI ANDREA GALLICCHIO GIANLUCA
10 BALL MONDINI G. 4 (7) 7 COLOMBINI F. Ended Losers Round 2 MONDINI GIANNI COLOMBINI FAUSTO
10 BALL SAMMARINI E. 7 (7) 5 MAROTTA I. Ended Round 1 SAMMARINI ELIO MAROTTA IVAN
10 BALL REBUTTINI C. 4 (7) 7 ANTONAZZO L. Ended Losers Round 2 REBUTTINI CHRISTIAN ANTONAZZO LIVIO
10 BALL CIPRIANI F. 1 (7) 7 PELLICCIOTTI F. Ended Round 1 CIPRIANI FRANCESCO PELLICCIOTTI FEDERICO
10 BALL GIACCI A. 7 (7) 6 LA TORRE L. Ended Losers Round 2 GIACCI ADRIANO LA TORRE LUCA
10 BALL ANTONAZZO L. 5 (7) 7 BOSCO A. Ended Losers Qualification ANTONAZZO LIVIO BOSCO ANTONIO
10 BALL MARTINEAC C. 7 (7) 3 NATALE R. Ended Losers Round 1 MARTINEAC CATALIN NATALE ROBERTO
10 BALL FINADRI R. 3 (7) 7 VELTRI A. Ended Round 1 FINADRI ROBERTO VELTRI ALESSANDRO
10 BALL CIANCIARUSO A. 7 (7) 6 RAFFAGNINI M. Ended Losers Round 1 CIANCIARUSO ANDREA RAFFAGNINI MIRKO
10 BALL CANDURA M. 4 (7) 7 LA TORRE L. Ended Round 1 CANDURA MARCO LA TORRE LUCA
10 BALL COLOMBINI F. 7 (7) 4 GIACOMELLI A. Ended Losers Round 3 COLOMBINI FAUSTO GIACOMELLI ALESSANDRO
10 BALL CASTRIOTA M. 7 (7) 3 MUHO A. Ended Winners Qualification CASTRIOTA MAURO MUHO ADMIR
10 BALL SALZANO A. 6 (7) 7 CAPPELLA G. Ended Winners Round 1 SALZANO ANGELO CAPPELLA GIANLUCA
10 BALL VELTRI A. 7 (7) 2 MAURA R. Ended Quarter Finals VELTRI ALESSANDRO MAURA ROBERTO
10 BALL VEDOVELLI N. 3 (7) 7 ESPOSITO C. Ended Round 1 VEDOVELLI NICOLA ESPOSITO COSIMO
10 BALL PANUCCI M. 4 (7) 7 BOSCO A. Ended Winners Round 1 PANUCCI MASSIMILIANO BOSCO ANTONIO
10 BALL PERCOCO M. 7 (7) 2 COMISSO S. Ended Losers Round 2 PERCOCO MARCO COMISSO SIMONE
10 BALL GIACOMELLI A. 7 (7) 1 CANDURA M. Ended Losers Round 1 GIACOMELLI ALESSANDRO CANDURA MARCO
10 BALL CIANCIARUSO A. 3 (7) 7 ANTONAZZO L. Ended Round 1 CIANCIARUSO ANDREA ANTONAZZO LIVIO
10 BALL MONTANI M. 5 (7) 7 ESPOSITO C. Ended Losers Qualification MONTANI MARCO ESPOSITO COSIMO
10 BALL VEDOVELLI N. 3 (7) 7 GIACCI A. Ended Losers Round 1 VEDOVELLI NICOLA GIACCI ADRIANO
10 BALL SALZANO A. 7 (7) 5 MARIOTTI A. Ended Round 1 SALZANO ANGELO MARIOTTI ALESSANDRO
10 BALL NATALE R. 4 (7) 7 BORDIGNON G. Ended Round 1 NATALE ROBERTO BORDIGNON GIULIANO
10 BALL GIACCI A. 1 (7) 7 DE MASELLIS C. Ended Losers Round 3 GIACCI ADRIANO DE MASELLIS CORRADO
10 BALL SCOLA C. 7 (7) 6 MUHO A. Ended Last 16 SCOLA CLAUDIO MUHO ADMIR
10 BALL VELTRI A. 5 (7) 7 BERNARDINI A. Ended Winners Round 1 VELTRI ALESSANDRO BERNARDINI ALESSIO
10 BALL MILIOLI A. 7 (7) 1 CAMPAGNOLO G. Ended Quarter Finals MILIOLI ANDREA CAMPAGNOLO GIANNI
10 BALL CASAGRANDE I. 3 (7) 7 MAURA R. Ended Round 1 CASAGRANDE IVAN MAURA ROBERTO
10 BALL ESPOSITO C. 7 (7) 2 LA VECCHIA A. Ended Winners Round 1 ESPOSITO COSIMO LA VECCHIA ALESSANDRO
10 BALL LAUCCI M. 7 (7) 0 MASSIMO F. Ended Round 1 LAUCCI MASSIMO MASSIMO FRANCO
10 BALL MONTANI M. 7 (7) 6 REBUTTINI C. Ended Round 1 MONTANI MARCO REBUTTINI CHRISTIAN
10 BALL VIALETTO M. 4 (7) 7 SALZANO A. Ended Losers Round 2 VIALETTO MAURO SALZANO ANGELO
10 BALL MARIOTTI M. 7 (7) 1 MARIANO C. Ended Losers Round 1 MARIOTTI MATTEO MARIANO CHRISTIAN
10 BALL CIPRIANI F. 6 (7) 7 GALLICCHIO G. Ended Losers Round 2 CIPRIANI FRANCESCO GALLICCHIO GIANLUCA
10 BALL CODIAS G. 2 (7) 7 BERNARDINI A. Ended Round 1 CODIAS GIOVANNI ANTONIO BERNARDINI ALESSIO
10 BALL BORDIGNON G. 3 (7) 7 PELLICCIOTTI F. Ended Losers Round 3 BORDIGNON GIULIANO PELLICCIOTTI FEDERICO
10 BALL SAMMARINI E. 7 (7) 0 LAUCCI M. Ended Winners Round 1 SAMMARINI ELIO LAUCCI MASSIMO
10 BALL SARIGU S. 4 (7) 7 CIPRIANI F. Ended Losers Round 1 SARIGU SIMONE CIPRIANI FRANCESCO
10 BALL PORA M. 4 (7) 7 GALLICCHIO G. Ended Round 1 PORA MASSIMILIANO GALLICCHIO GIANLUCA
10 BALL GIORDANI A. 3 (7) 7 ANTONAZZO L. Ended Losers Round 3 GIORDANI ALESSANDRO ANTONAZZO LIVIO
10 BALL MONOPOLI F. 4 (7) 7 VELTRI A. Ended Last 16 MONOPOLI FRANCESCO VELTRI ALESSANDRO
10 BALL BACI B. 5 (7) 7 SCOLA C. Ended Winners Qualification BACI BUJAR SCOLA CLAUDIO
10 BALL GIORDANI A. 7 (7) 0 LAUCCI M. Ended Losers Round 2 GIORDANI ALESSANDRO LAUCCI MASSIMO
10 BALL BACI B. 7 (7) 6 PELLICCIOTTI F. Ended Winners Round 1 BACI BUJAR PELLICCIOTTI FEDERICO
10 BALL FANTASIA S. 5 (7) 7 MUHO A. Ended Round 1 FANTASIA SEUNGILL MUHO ADMIR
10 BALL COLOMBINI F. 5 (7) 7 MUHO A. Ended Losers Qualification COLOMBINI FAUSTO MUHO ADMIR
10 BALL MAROTTA I. 7 (7) 0 MASSIMO F. Ended Losers Round 1 MAROTTA IVAN MASSIMO FRANCO
10 BALL MARIOTTI M. 6 (7) 7 CAMPAGNOLO G. Ended Losers Round 2 MARIOTTI MATTEO CAMPAGNOLO GIANNI
10 BALL PASCUCCI M. 4 (7) 7 GIORDANI A. Ended Losers Round 1 PASCUCCI MICHELE GIORDANI ALESSANDRO
10 BALL MILIOLI A. 7 (7) 3 CIRASA D. Ended Round 1 MILIOLI ANDREA CIRASA DANILO
10 BALL ZOIDIS V. 3 (7) 7 GALLO A. Ended Round 1 ZOIDIS VASILEIOS GALLO ALESSANDRO
10 BALL MONTANI M. 7 (7) 4 PEGAN M. Ended Losers Round 3 MONTANI MARCO PEGAN MARCO
10 BALL MAIMONE A. 4 (7) 7 SAMMARINI E. Ended Winners Qualification MAIMONE ANTONIO SAMMARINI ELIO
10 BALL CORDOVA M. 7 (7) 2 CAMPAGNOLO G. Ended Winners Round 1 CORDOVA MARCO CAMPAGNOLO GIANNI
10 BALL CAPPELLA G. 7 (7) 4 GUERRISI A. Ended Winners Qualification CAPPELLA GIANLUCA GUERRISI ANTONIO
10 BALL CAPPELLA G. 7 (7) 6 CORDOVA M. Ended Quarter Finals CAPPELLA GIANLUCA CORDOVA MARCO
10 BALL DE MASELLIS C. 6 (7) 7 COLOMBINI F. Ended Round 1 DE MASELLIS CORRADO COLOMBINI FAUSTO
10 BALL ESPOSITO C. 3 (7) 7 MAURA R. Ended Winners Qualification ESPOSITO COSIMO MAURA ROBERTO
10 BALL GIACOMELLI A. 7 (7) 4 LA VECCHIA A. Ended Losers Round 2 GIACOMELLI ALESSANDRO LA VECCHIA ALESSANDRO
10 BALL MONOPOLI F. 7 (7) 5 LA TORRE L. Ended Winners Round 1 MONOPOLI FRANCESCO LA TORRE LUCA
10 BALL CIANCIARUSO A. 5 (7) 7 MONTANI M. Ended Losers Round 2 CIANCIARUSO ANDREA MONTANI MARCO
10 BALL PERCOCO M. 2 (7) 7 MILIOLI A. Ended Losers Qualification PERCOCO MARCO MILIOLI ANDREA
10 BALL ZOIDIS V. 4 (7) 7 VIALETTO M. Ended Losers Round 1 ZOIDIS VASILEIOS VIALETTO MAURO
10 BALL GUERRISI A. 7 (7) 2 MARIANO C. Ended Round 1 GUERRISI ANTONIO MARIANO CHRISTIAN
10 BALL GALLICCHIO G. 3 (7) 7 VELTRI A. Ended Losers Round 3 GALLICCHIO GIANLUCA VELTRI ALESSANDRO
10 BALL FINADRI R. 7 (7) 3 CODIAS G. Ended Losers Round 1 FINADRI ROBERTO CODIAS GIOVANNI ANTONIO
10 BALL PEGAN M. 1 (7) 7 CASTRIOTA M. Ended Winners Round 1 PEGAN MARCO CASTRIOTA MAURO
10 BALL CORDOVA M. 7 (7) 2 ESPOSITO C. Ended Last 16 CORDOVA MARCO ESPOSITO COSIMO
10 BALL VIALETTO M. 5 (7) 7 CLAPASSON S. Ended Round 1 VIALETTO MAURO CLAPASSON SIMONE
10 BALL PERCOCO M. 7 (7) 6 SALZANO A. Ended Losers Round 3 PERCOCO MARCO SALZANO ANGELO
10 BALL BOSCO A. 3 (7) 7 MONOPOLI F. Ended Winners Qualification BOSCO ANTONIO MONOPOLI FRANCESCO
10 BALL MAIMONE A. 7 (7) 4 RAFFAGNINI M. Ended Round 1 MAIMONE ANTONIO RAFFAGNINI MIRKO
10 BALL CAPPELLA G. 5 (7) 7 VELTRI A. Ended Final CAPPELLA GIANLUCA VELTRI ALESSANDRO
10 BALL CIRASA D. 4 (7) 7 BORDIGNON G. Ended Losers Round 2 CIRASA DANILO BORDIGNON GIULIANO
10 BALL MAROTTA I. 5 (7) 7 PEGAN M. Ended Losers Round 2 MAROTTA IVAN PEGAN MARCO
10 BALL REBUTTINI C. 7 (7) 2 FANTASIA S. Ended Losers Round 1 REBUTTINI CHRISTIAN FANTASIA SEUNGILL
10 BALL CAMPANELLA D. 2 (7) 7 CAPPELLA G. Ended Round 1 CAMPANELLA DINO CAPPELLA GIANLUCA
10 BALL MONDINI G. 7 (7) 5 DI SANTO D. Ended Losers Round 1 MONDINI GIANNI DI SANTO DINO
10 BALL CORDOVA M. 7 (7) 5 PERCOCO M. Ended Round 1 CORDOVA MARCO PERCOCO MARCO
10 BALL BERNARDINI A. 3 (7) 7 DE MASELLIS C. Ended Last 16 BERNARDINI ALESSIO DE MASELLIS CORRADO
10 BALL MARTINEAC C. 6 (7) 7 SCOLA C. Ended Round 1 MARTINEAC CATALIN SCOLA CLAUDIO
10 BALL GALLO A. 5 (7) 7 CAMPAGNOLO G. Ended Losers Round 3 GALLO ALESSANDRO CAMPAGNOLO GIANNI
10 BALL GALLO A. 4 (7) 7 CLAPASSON S. Ended Winners Round 1 GALLO ALESSANDRO CLAPASSON SIMONE
10 BALL LA VECCHIA A. 7 (7) 4 GIACCI A. Ended Round 1 LA VECCHIA ALESSANDRO GIACCI ADRIANO
10 BALL DE MASELLIS C. 7 (7) 5 SCOLA C. Ended Quarter Finals DE MASELLIS CORRADO SCOLA CLAUDIO
10 BALL MILIOLI A. 6 (7) 7 BERNARDINI A. Ended Winners Qualification MILIOLI ANDREA BERNARDINI ALESSIO
10 BALL MAURA R. 7 (7) 1 COLOMBINI F. Ended Winners Round 1 MAURA ROBERTO COLOMBINI FAUSTO
10 BALL PASCUCCI M. 2 (7) 7 PEGAN M. Ended Round 1 PASCUCCI MICHELE PEGAN MARCO
10 BALL DE MASELLIS C. 6 (7) 7 VELTRI A. Ended Semi Finals DE MASELLIS CORRADO VELTRI ALESSANDRO
10 BALL FINADRI R. 4 (7) 7 PELLICCIOTTI F. Ended Losers Round 2 FINADRI ROBERTO PELLICCIOTTI FEDERICO
10 BALL CAMPAGNOLO G. 7 (7) 1 BACI B. Ended Losers Qualification CAMPAGNOLO GIANNI BACI BUJAR
10 BALL MARTINEAC C. 5 (7) 7 VELTRI A. Ended Losers Round 2 MARTINEAC CATALIN VELTRI ALESSANDRO
10 BALL DE MASELLIS C. 7 (7) 6 MAIMONE A. Ended Losers Qualification DE MASELLIS CORRADO MAIMONE ANTONIO
10 BALL DI SANTO D. 5 (7) 7 BOSCO A. Ended Round 1 DI SANTO DINO BOSCO ANTONIO
10 BALL CASAGRANDE I. 5 (7) 7 DE MASELLIS C. Ended Losers Round 1 CASAGRANDE IVAN DE MASELLIS CORRADO
10 BALL COMISSO S. 7 (7) 5 MARIOTTI M. Ended Round 1 COMISSO SIMONE MARIOTTI MATTEO
1° PROVA IPT NAZIONALI 2019/2020
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
STRAIGHT POOL MATRIZI A. 85 (85) 67 NICOLETTI L. Ended Losers Round 3 MATRIZI ARJAN NICOLETTI LUCA
STRAIGHT POOL PETRONI F. 85 (85) 49 GEPPERT E. Ended Round 1 PETRONI FABIO GEPPERT ERIC
STRAIGHT POOL IACOBUCCI G. 85 (85) 62 CASTELLANO V. Ended Losers Round 1 IACOBUCCI GIUSEPPE CASTELLANO VALERIO
STRAIGHT POOL PALMIERI M. 53 (85) 85 CANDELA F. Ended Losers Round 3 PALMIERI MARCO CANDELA FRANCESCO
STRAIGHT POOL RINALDI G. 65 (85) 85 BAZZANA S. Ended Round 1 RINALDI GIAMPIERO BAZZANA STEFANO
STRAIGHT POOL NICOLETTI L. 51 (85) 85 TONINI G. Ended Round 1 NICOLETTI LUCA TONINI GIANMARCO
STRAIGHT POOL GEPPERT E. 85 (85) 8 VIGNOLA M. Ended Losers Round 1 GEPPERT ERIC VIGNOLA MARCO
STRAIGHT POOL SINI R. 63 (85) 85 CIPRIANI D. Ended Losers Round 1 SINI RICCARDO CIPRIANI DANILO
STRAIGHT POOL CORRIERI D. 100 (100) 51 DE FALCO V. Ended Quarter Finals CORRIERI DANIELE DE FALCO VITTORIO
STRAIGHT POOL IACOBUCCI G. 40 (85) 85 BONURA A. Ended Round 1 IACOBUCCI GIUSEPPE BONURA ANTONINO
STRAIGHT POOL BIANCHINI M. 77 (85) 85 CANDELA F. Ended Round 1 BIANCHINI MICHELE CANDELA FRANCESCO
STRAIGHT POOL CANDELA F. 59 (85) 85 BAZZANA S. Ended Losers Qualification CANDELA FRANCESCO BAZZANA STEFANO
STRAIGHT POOL FERRARA A. 71 (85) 85 BAZZANA S. Ended Winners Round 1 FERRARA ALBERTO BAZZANA STEFANO
STRAIGHT POOL BAZZANA S. 28 (85) 85 TONINI G. Ended Winners Qualification BAZZANA STEFANO TONINI GIANMARCO
STRAIGHT POOL BONI G. 76 (85) 85 CORSO M. Ended Winners Qualification BONI GIANLUCA CORSO MASSIMILIANO
STRAIGHT POOL PIERGIOVANNI D. 1 (85) 85 DELLINO S. Ended Round 1 PIERGIOVANNI DAVY DELLINO STEFANO
STRAIGHT POOL CIPRIANI D. 85 (85) 62 FERRARA A. Ended Losers Round 2 CIPRIANI DANILO FERRARA ALBERTO
STRAIGHT POOL MATRIZI A. 85 (85) 33 BONI G. Ended Losers Qualification MATRIZI ARJAN BONI GIANLUCA
STRAIGHT POOL MATRIZI A. 24 (100) 100 DELLINO S. Ended Semi Finals MATRIZI ARJAN DELLINO STEFANO
STRAIGHT POOL CORRIERI D. 85 (85) 11 DELLINO S. Ended Winners Qualification CORRIERI DANIELE DELLINO STEFANO
STRAIGHT POOL SINI R. 75 (85) 85 DE FALCO V. Ended Round 1 SINI RICCARDO DE FALCO VITTORIO
STRAIGHT POOL BONURA A. 50 (85) 85 BONI G. Ended Winners Round 1 BONURA ANTONINO BONI GIANLUCA
STRAIGHT POOL NICOLETTI L. 85 (85) 0 MARGOLA G. Ended Losers Round 2 NICOLETTI LUCA MARGOLA GIORGIO
STRAIGHT POOL MATRIZI A. 32 (85) 85 FERRARA A. Ended Round 1 MATRIZI ARJAN FERRARA ALBERTO
STRAIGHT POOL GEPPERT E. 80 (85) 85 CIPRIANI D. Ended Losers Round 3 GEPPERT ERIC CIPRIANI DANILO
STRAIGHT POOL TONINI G. 80 (100) 100 MATRIZI A. Ended Quarter Finals TONINI GIANMARCO MATRIZI ARJAN
STRAIGHT POOL CATALDI F. 32 (85) 85 DE FALCO V. Ended Winners Round 1 CATALDI FILIPPO EUGENIO DE FALCO VITTORIO
STRAIGHT POOL CORRIERI D. 40 (100) 100 CORSO M. Ended Semi Finals CORRIERI DANIELE CORSO MASSIMILIANO
STRAIGHT POOL CATALDI F. 85 (85) 56 CIPRIANI D. Ended Round 1 CATALDI FILIPPO EUGENIO CIPRIANI DANILO
STRAIGHT POOL D'ORAZIO F. 77 (85) 85 DE FALCO V. Ended Losers Qualification D'ORAZIO FABIO DE FALCO VITTORIO
STRAIGHT POOL CORSO M. 100 (100) 69 DELLINO S. Ended Final CORSO MASSIMILIANO DELLINO STEFANO
STRAIGHT POOL PETRONI F. 85 (85) 63 DE FALCO V. Ended Winners Qualification PETRONI FABIO DE FALCO VITTORIO
STRAIGHT POOL NICOLETTI L. 85 (85) 0 NUTI P. Ended Losers Round 1 NICOLETTI LUCA NUTI PATRIZIO
STRAIGHT POOL GARZIA P. 0 (85) 85 D'ORAZIO F. Ended Round 1 GARZIA PIERFRANCESCO D'ORAZIO FABIO
STRAIGHT POOL PETRONI F. 74 (100) 100 DELLINO S. Ended Quarter Finals PETRONI FABIO DELLINO STEFANO
STRAIGHT POOL GROSSO A. 77 (85) 85 CANDELA F. Ended Losers Round 2 GROSSO ANDREA CANDELA FRANCESCO
STRAIGHT POOL CORSO M. 85 (85) 47 GROSSO A. Ended Round 1 CORSO MASSIMILIANO GROSSO ANDREA
STRAIGHT POOL PETRONI F. 85 (85) 43 MARGOLA G. Ended Winners Round 1 PETRONI FABIO MARGOLA GIORGIO
STRAIGHT POOL VALOROSO M. 85 (85) 0 NUTI P. Ended Round 1 VALOROSO MARCELLO NUTI PATRIZIO
STRAIGHT POOL GEPPERT E. 85 (85) 82 VALOROSO M. Ended Losers Round 2 GEPPERT ERIC VALOROSO MARCELLO
STRAIGHT POOL VALOROSO M. 61 (85) 85 TONINI G. Ended Winners Round 1 VALOROSO MARCELLO TONINI GIANMARCO
STRAIGHT POOL D'ORAZIO F. 85 (85) 45 BONURA A. Ended Losers Round 3 D'ORAZIO FABIO BONURA ANTONINO
STRAIGHT POOL GARZIA P. 0 (85) 85 GROSSO A. Ended Losers Round 1 GARZIA PIERFRANCESCO GROSSO ANDREA
STRAIGHT POOL CORSO M. 100 (100) 79 BAZZANA S. Ended Quarter Finals CORSO MASSIMILIANO BAZZANA STEFANO
STRAIGHT POOL PIERGIOVANNI D. 58 (85) 85 BONURA A. Ended Losers Round 2 PIERGIOVANNI DAVY BONURA ANTONINO
STRAIGHT POOL CASTELLANO V. 29 (85) 85 BONI G. Ended Round 1 CASTELLANO VALERIO BONI GIANLUCA
STRAIGHT POOL CORRIERI D. 85 (85) 16 CANDELA F. Ended Winners Round 1 CORRIERI DANIELE CANDELA FRANCESCO
STRAIGHT POOL BIANCHINI M. 77 (85) 85 D'ORAZIO F. Ended Losers Round 2 BIANCHINI MICHELE D'ORAZIO FABIO
STRAIGHT POOL PALMIERI M. 85 (85) 48 NONATO L. Ended Round 1 PALMIERI MARCO NONATO LORENZO
STRAIGHT POOL NONATO L. 32 (85) 85 PIERGIOVANNI D. Ended Losers Round 1 NONATO LORENZO PIERGIOVANNI DAVY
STRAIGHT POOL DELLINO S. 85 (85) 74 PALMIERI M. Ended Winners Round 1 DELLINO STEFANO PALMIERI MARCO
STRAIGHT POOL CIPRIANI D. 28 (85) 85 DELLINO S. Ended Losers Qualification CIPRIANI DANILO DELLINO STEFANO
STRAIGHT POOL MATRIZI A. 85 (85) -1 CATALDI F. Ended Losers Round 2 MATRIZI ARJAN CATALDI FILIPPO EUGENIO
STRAIGHT POOL MATRIZI A. 85 (85) 16 RINALDI G. Ended Losers Round 1 MATRIZI ARJAN RINALDI GIAMPIERO
STRAIGHT POOL IACOBUCCI G. 79 (85) 85 PALMIERI M. Ended Losers Round 2 IACOBUCCI GIUSEPPE PALMIERI MARCO
STRAIGHT POOL MARGOLA G. 85 (85) 60 VIGNOLA M. Ended Round 1 MARGOLA GIORGIO VIGNOLA MARCO
STRAIGHT POOL CORSO M. 85 (85) 62 D'ORAZIO F. Ended Winners Round 1 CORSO MASSIMILIANO D'ORAZIO FABIO
CAMPIONATO ITALIANO TEAMS 2019
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
10 BALL CACCIATORE A. 4 (7) 7 SALZANO A. Ended Losers Round 2 CACCIATORE ALESSANDRO SALZANO ANGELO
STRAIGHT POOL GROSSO A. 59 (70) 70 CORRIERI D. Ended Round 1 GROSSO ANDREA CORRIERI DANIELE
STRAIGHT POOL DELLINO S. 70 (70) 61 PELLICCIA . Ended Losers Round 2 DELLINO STEFANO PELLICCIA
STRAIGHT POOL GROSSO A. 70 (70) 38 ANELLI F. Ended Final GROSSO ANDREA ANELLI FRANCESCO
8 BALL PALMIERI M. 5 (7) 7 BELLIA E. Ended Winners Round 1 PALMIERI MARCO BELLIA EMANUELE
STRAIGHT POOL SALZANO A. 70 (70) 43 COLAMARTINO . Ended Round 1 SALZANO ANGELO COLAMARTINO
8 BALL DI NOIA D. 7 (7) 3 COLAMARTINO . Ended Losers Round 2 DI NOIA DAVID COLAMARTINO
9 BALL SINI R. 8 (8) 1 DI NOIA D. Ended Semi Finals SINI RICCARDO DI NOIA DAVID
8 BALL TONINI G. 7 (7) 6 SCARPELLINO B. Ended Semi Finals TONINI GIANMARCO SCARPELLINO BERNARDO
10 BALL MILIOLI A. 5 (7) 7 BARBARAN M. Ended Winners Round 1 MILIOLI ANDREA BARBARAN MARCO
STRAIGHT POOL ANELLI F. 66 (70) 70 SINI R. Ended Winners Round 1 ANELLI FRANCESCO SINI RICCARDO
9 BALL MOSCETTI C. 3 (8) 8 DELLINO S. Ended Round 1 MOSCETTI CRISTINA DELLINO STEFANO
9 BALL CASTRIOTA M. 8 (8) 5 CAVALLARO G. Ended Losers Round 2 CASTRIOTA MAURO CAVALLARO GUIDO
STRAIGHT POOL SPILLER A. 70 (70) 56 DELLINO S. Ended Semi Finals SPILLER ANTONIO DELLINO STEFANO
10 BALL CASTRIOTA M. 6 (7) 7 GROSSO A. Ended Winners Round 1 CASTRIOTA MAURO GROSSO ANDREA
8 BALL ANDRETTA D. 4 (7) 7 MILIOLI A. Ended Round 1 ANDRETTA DOMENICO MILIOLI ANDREA
9 BALL MOSCETTI C. 5 (8) 8 MILIOLI A. Ended Losers Round 2 MOSCETTI CRISTINA MILIOLI ANDREA
8 BALL MEZA D. 7 (7) 5 ASCHERI . Ended Round 1 MEZA DARWIN ASCHERI
10 BALL BARBARAN M. 6 (7) 7 LEONE G. Ended Semi Finals BARBARAN MARCO LEONE GIUSEPPE
8 BALL BELFIORE F. 7 (7) 3 TODISCO C. Ended Losers Round 1 BELFIORE FABIO TODISCO CHRISTIAN
10 BALL VASQUEZ ZAMBRANO H. 5 (7) 7 ABETE . Ended Round 1 VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR ABETE
8 BALL BELFIORE F. 7 (7) 5 SCARPELLINO . Ended Round 1 BELFIORE FABIO SCARPELLINO
10 BALL VASQUEZ ZAMBRANO H. 7 (7) 4 CIPRIANI D. Ended Semi Finals VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR CIPRIANI DANILO
STRAIGHT POOL VIELE A. 22 (70) 70 CORRIERI D. Ended Losers Round 1 VIELE ALESSANDRO CORRIERI DANIELE
9 BALL DELLINO S. 8 (8) 5 VASQUEZ ZAMBRANO H. Ended Winners Round 1 DELLINO STEFANO VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR
9 BALL CAVALLARO G. 4 (8) 8 CASTELLANO V. Ended Round 1 CAVALLARO GUIDO CASTELLANO VALERIO
STRAIGHT POOL CIPRIANI F. 50 (70) 70 CASTRIOTA M. Ended Round 1 CIPRIANI FRANCESCO CASTRIOTA MAURO
8 BALL MEZA D. 7 (7) 6 GUIDI M. Ended Semi Finals MEZA DARWIN GUIDI MARIANGELA
9 BALL SINI R. 7 (8) 8 CASTRIOTA M. Ended Final SINI RICCARDO CASTRIOTA MAURO
10 BALL CIPRIANI F. 7 (7) 6 ABETE . Ended Losers Round 1 CIPRIANI FRANCESCO ABETE
10 BALL CIPRIANI D. 7 (7) 6 CACCIATORE A. Ended Round 1 CIPRIANI DANILO CACCIATORE ALESSANDRO
STRAIGHT POOL CIPRIANI F. 64 (70) 70 PALMIERI M. Ended Losers Round 2 CIPRIANI FRANCESCO PALMIERI MARCO
9 BALL BELLIA E. 7 (8) 8 CASTRIOTA M. Ended Semi Finals BELLIA EMANUELE CASTRIOTA MAURO
8 BALL MEZA D. 4 (7) 7 SCARPELLINO B. Ended Final MEZA DARWIN SCARPELLINO BERNARDO
9 BALL DI NOIA D. 4 (8) 8 ASCHERI . Ended Losers Round 1 DI NOIA DAVID ASCHERI
10 BALL CIPRIANI D. 7 (7) 2 GRANDI V. Ended Losers Round 2 CIPRIANI DANILO GRANDI VALERIO
9 BALL SINI R. 8 (8) 6 CORETTI . Ended Round 1 SINI RICCARDO CORETTI
8 BALL SCARPELLINO B. 7 (7) 5 ANDRETTA D. Ended Losers Round 2 SCARPELLINO BERNARDO ANDRETTA DOMENICO
STRAIGHT POOL GROSSO A. 62 (70) 70 CIPRIANI F. Ended Semi Finals GROSSO ANDREA CIPRIANI FRANCESCO
10 BALL VASQUEZ ZAMBRANO H. 7 (7) 2 DELLINO S. Ended Final VASQUEZ ZAMBRANO HECTOR DELLINO STEFANO
8 BALL LEONE G. 5 (7) 7 MEZA D. Ended Winners Round 1 LEONE GIUSEPPE MEZA DARWIN
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 10 - 2019 MASTER FEMMINILE
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
10 BALL GAUDINO S. 4 (6) 6 IANNINI S. Ended Semi Finals GAUDINO SILVIA IANNINI SARA
10 BALL MOSCETTI C. 6 (6) 1 NOSCHESE V. Ended Semi Finals MOSCETTI CRISTINA NOSCHESE VALENTINA
10 BALL MOSCETTI C. 6 (6) 5 IANNINI S. Ended Final MOSCETTI CRISTINA IANNINI SARA
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 8 - 2019 MASTER FEMMINILE
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
8 BALL MOSCETTI C. 5 (6) 6 IANNINI S. Ended Final MOSCETTI CRISTINA IANNINI SARA
FINALI NAZIONALI POOL - 14/1 - 2019 MASTER FEMMINILE
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
STRAIGHT POOL MOSCETTI C. 75 (75) 63 NOSCHESE V. Ended Semi Finals MOSCETTI CRISTINA NOSCHESE VALENTINA
STRAIGHT POOL MOSCETTI C. 75 (75) 44 IANNINI S. Ended Final MOSCETTI CRISTINA IANNINI SARA
STRAIGHT POOL IANNINI S. 75 (75) 54 GAUDINO S. Ended Semi Finals IANNINI SARA GAUDINO SILVIA
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 9 - 2019 FEMMINILE
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
9 BALL ZAVATTI L. 2 (5) 5 GUIDI M. Ended Round 1 ZAVATTI LAVINIA GUIDI MARIANGELA
9 BALL MICHELI S. 5 (5) 1 IEMMI C. Ended Round 1 MICHELI SARA IEMMI CRISTINA
9 BALL YAMAMOTO K. 3 (5) 5 POLESE A. Ended Round 1 YAMAMOTO KEIKO POLESE ALESSANDRA
9 BALL POLESE A. 5 (5) 3 MICHELI S. Ended Semi Finals POLESE ALESSANDRA MICHELI SARA
9 BALL CAPPABIANCA S. 1 (5) 5 ARGENTIERO M. Ended Round 1 CAPPABIANCA SHARON ARGENTIERO MICOL
9 BALL ARGENTIERO M. 3 (5) 5 GUIDI M. Ended Semi Finals ARGENTIERO MICOL GUIDI MARIANGELA
9 BALL GUIDI M. 5 (5) 3 POLESE A. Ended Final GUIDI MARIANGELA POLESE ALESSANDRA
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 8 - 2019 FEMMINILE
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
8 BALL YAMAMOTO K. 1 (5) 5 MICHELI S. Ended Round 1 YAMAMOTO KEIKO MICHELI SARA
8 BALL MICHELI S. 0 (4) 4 POLESE A. Ended Semi Finals MICHELI SARA POLESE ALESSANDRA
8 BALL IEMMI C. 1 (5) 5 ZAVATTI L. Ended Round 1 IEMMI CRISTINA ZAVATTI LAVINIA
8 BALL GUIDI M. 4 (4) 1 POLESE A. Ended Final GUIDI MARIANGELA POLESE ALESSANDRA
8 BALL GUIDI M. 5 (5) 1 ARGENTIERO M. Ended Round 1 GUIDI MARIANGELA ARGENTIERO MICOL
8 BALL POLESE A. 5 (5) 1 CAPPABIANCA S. Ended Round 1 POLESE ALESSANDRA CAPPABIANCA SHARON
8 BALL ZAVATTI L. 0 (4) 4 GUIDI M. Ended Semi Finals ZAVATTI LAVINIA GUIDI MARIANGELA
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 10 - 2019 JUNIORES
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
10 BALL ANELLI F. 5 (5) 3 VIRZì A T. Ended Semi Finals ANELLI FRANCESCO VIRZì A TOMMASO
10 BALL ARALDI P. 0 (5) 5 VIRZì A T. Ended Round 1 ARALDI PIERO VIRZì A TOMMASO
10 BALL GERMANA' S. 1 (5) 5 ANELLI F. Ended Final GERMANA' SALVATORE ANELLI FRANCESCO
10 BALL GERMANA' S. 5 (5) 4 MUSCAS M. Ended Semi Finals GERMANA' SALVATORE MUSCAS MAURO
10 BALL VALENTI D. 3 (5) 5 GERMANA' S. Ended Round 1 VALENTI DIEGO GERMANA' SALVATORE
10 BALL BARBAGIOVANNI S. 2 (5) 5 ANELLI F. Ended Round 1 BARBAGIOVANNI SAMUELE ANELLI FRANCESCO
10 BALL DE GAETANO A. 2 (5) 5 MUSCAS M. Ended Round 1 DE GAETANO ALESSANDRO MUSCAS MAURO
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 8 - 2019 JUNIORES
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
8 BALL MUSCAS M. 5 (5) 1 VALENTI D. Ended Semi Finals MUSCAS MAURO VALENTI DIEGO
8 BALL BARBAGIOVANNI S. 5 (5) 2 MUSCAS M. Ended Final BARBAGIOVANNI SAMUELE MUSCAS MAURO
8 BALL BARBAGIOVANNI S. 5 (5) 0 DE GAETANO A. Ended Semi Finals BARBAGIOVANNI SAMUELE DE GAETANO ALESSANDRO
8 BALL MUSCAS M. 5 (5) 1 GERMANA' S. Ended Round 1 MUSCAS MAURO GERMANA' SALVATORE
8 BALL VALENTI D. 5 (5) 0 VIRZì A T. Ended Round 1 VALENTI DIEGO VIRZì A TOMMASO
8 BALL ARALDI P. 0 (5) 5 BARBAGIOVANNI S. Ended Round 1 ARALDI PIERO BARBAGIOVANNI SAMUELE
8 BALL ANELLI F. 2 (5) 5 DE GAETANO A. Ended Round 1 ANELLI FRANCESCO DE GAETANO ALESSANDRO
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 10 - 2019 PUPILS
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
10 BALL MINARDI P. 2 (5) 5 VACCARI P. Ended Round 1 MINARDI PIERO VACCARI PASCAL
10 BALL AQUINO G. 5 (5) 4 SINI D. Ended Semi Finals AQUINO GIANLUCA SINI DAVIDE
10 BALL AQUINO G. 2 (5) 5 MONTANARI L. Ended Final AQUINO GIANLUCA MONTANARI LUCA
10 BALL MONTANARI L. 5 (5) 0 VACCARI P. Ended Semi Finals MONTANARI LUCA VACCARI PASCAL
10 BALL SINI D. 5 (5) 3 MUSARRA M. Ended Round 1 SINI DAVIDE MUSARRA MATTEO
10 BALL IACOANGELI S. 0 (5) 5 MONTANARI L. Ended Round 1 IACOANGELI STEFANO MONTANARI LUCA
10 BALL CIPRIANI F. 0 (5) 5 AQUINO G. Ended Round 1 CIPRIANI FRANCESCO AQUINO GIANLUCA
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 8 - 2019 PUPILS
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
8 BALL AQUINO G. 5 (5) 2 MUSARRA M. Ended Round 1 AQUINO GIANLUCA MUSARRA MATTEO
8 BALL IACOANGELI S. 0 (5) 5 CIPRIANI F. Ended Round 1 IACOANGELI STEFANO CIPRIANI FRANCESCO
8 BALL MONTANARI L. 3 (5) 5 SINI D. Ended Semi Finals MONTANARI LUCA SINI DAVIDE
8 BALL VACCARI P. 0 (5) 5 MONTANARI L. Ended Round 1 VACCARI PASCAL MONTANARI LUCA
8 BALL SINI D. 3 (5) 5 CIPRIANI F. Ended Final SINI DAVIDE CIPRIANI FRANCESCO
8 BALL MINARDI P. 0 (5) 5 SINI D. Ended Round 1 MINARDI PIERO SINI DAVIDE
8 BALL AQUINO G. 4 (5) 5 CIPRIANI F. Ended Semi Finals AQUINO GIANLUCA CIPRIANI FRANCESCO
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 9 - 2019 SERIE C
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
9 BALL DI PIETRANTONIO M. 4 (6) 6 DE GAETANO A. Ended Round 1 DI PIETRANTONIO MICHAEL DE GAETANO ALESSANDRO
9 BALL DE GAETANO A. 3 (6) 6 ILAGAN M. Ended Winners Round 1 DE GAETANO ALESSANDRO ILAGAN MICHAEL
9 BALL GUERZONI A. 6 (6) 4 PAVOLUCCI M. Ended Winners Round 2 GUERZONI ALESSANDRO PAVOLUCCI MATTEO
9 BALL BELLIA E. 6 (6) 3 VALENTI D. Ended Winners Round 1 BELLIA EMANUELE VALENTI DIEGO
9 BALL MONTANARI L. 6 (6) 3 GUERZONI A. Ended Semi Finals MONTANARI LUCA GUERZONI ALESSANDRO
9 BALL MONTANARI L. 6 (6) 1 SULLA M. Ended Winners Round 1 MONTANARI LUCA SULLA MARCO
9 BALL BRUNI D. 1 (6) 6 MONTANARI L. Ended Quarter Finals BRUNI DANIELE MONTANARI LUCA
9 BALL SATTA M. 3 (6) 6 MINARDI P. Ended Quarter Finals SATTA MATTEO MINARDI PIERO
9 BALL D'EBOLI M. 1 (6) 6 MINARDI P. Ended Winners Round 2 D'EBOLI MATTHIAS MINARDI PIERO
9 BALL MINARDI P. 6 (6) 3 CACCIATORE A. Ended Winners Round 1 MINARDI PIERO CACCIATORE ALESSANDRO
9 BALL MAMELI M. 4 (6) 6 SATTA M. Ended Winners Round 1 MAMELI MORENO SATTA MATTEO
9 BALL PAVOLUCCI M. 6 (6) 4 IACOANGELI S. Ended Winners Round 1 PAVOLUCCI MATTEO IACOANGELI STEFANO
9 BALL GIROLAMETTI S. 6 (6) 3 LEONE G. Ended Round 1 GIROLAMETTI SANDRO LEONE GIUSEPPE
9 BALL GIROLAMETTI S. 3 (6) 6 ANGELINI M. Ended Winners Round 2 GIROLAMETTI SANDRO ANGELINI MATTEO
9 BALL GIROLAMETTI S. 6 (6) 3 PUGLIESE M. Ended Winners Round 1 GIROLAMETTI SANDRO PUGLIESE MARCO
9 BALL MAMELI M. 6 (6) 5 FIDOTTI E. Ended Round 1 MAMELI MORENO FIDOTTI ERMETE
9 BALL SATTA M. 6 (6) 5 ILAGAN M. Ended Winners Round 2 SATTA MATTEO ILAGAN MICHAEL
9 BALL MICCIO C. 3 (6) 6 ANGELINI M. Ended Winners Round 1 MICCIO CESARE ANGELINI MATTEO
9 BALL GOBBO N. 6 (6) 0 MOTOLESE C. Ended Winners Round 1 GOBBO NICOLA MOTOLESE CHRISTIAN
9 BALL SOFI S. 6 (6) 2 VENTURELLI C. Ended Winners Round 1 SOFI STEFANO VENTURELLI CHRISTIAN
9 BALL PINNA F. 6 (6) 4 IETRI N. Ended Round 1 PINNA FRANCESCO IETRI NICOLA
9 BALL DELL' ARICCIA A. 6 (6) 3 ANGELINI M. Ended Quarter Finals DELL' ARICCIA ANDREA ANGELINI MATTEO
9 BALL ROSSI L. 1 (6) 6 BELLIA E. Ended Round 1 ROSSI LUCIANO BELLIA EMANUELE
9 BALL COVIELLO S. 3 (6) 6 SOFI S. Ended Winners Round 2 COVIELLO SIMONE SOFI STEFANO
9 BALL MONTANARI L. 6 (6) 1 NIETO G. Ended Round 1 MONTANARI LUCA NIETO GIOVANNI
9 BALL SIGNOR A. 3 (6) 6 CRISTOFANELLI E. Ended Round 1 SIGNOR ALESSANDRO CRISTOFANELLI EMANUELE
9 BALL DELL' ARICCIA A. 5 (6) 6 MONTANARI L. Ended Final DELL' ARICCIA ANDREA MONTANARI LUCA
9 BALL DELL' ARICCIA A. 6 (6) 2 BELLIA E. Ended Winners Round 2 DELL' ARICCIA ANDREA BELLIA EMANUELE
9 BALL CRISTOFANELLI E. 3 (6) 6 D'EBOLI M. Ended Winners Round 1 CRISTOFANELLI EMANUELE D'EBOLI MATTHIAS
9 BALL DELL' ARICCIA A. 6 (6) 4 MINARDI P. Ended Semi Finals DELL' ARICCIA ANDREA MINARDI PIERO
9 BALL BRUNI D. 6 (6) 1 GAGO J. Ended Winners Round 1 BRUNI DANIELE GAGO JACK
9 BALL PASSINI Y. 2 (6) 6 COVIELLO S. Ended Round 1 PASSINI YURI COVIELLO SIMONE
9 BALL GOBBO N. 6 (6) 3 FELIZIA M. Ended Round 1 GOBBO NICOLA FELIZIA MAURO
9 BALL STEFANINI F. 3 (6) 6 MONTANARI L. Ended Winners Round 2 STEFANINI FABIO MONTANARI LUCA
9 BALL COVIELLO S. 6 (6) 3 ZINNA G. Ended Winners Round 1 COVIELLO SIMONE ZINNA GIACOMO
9 BALL PINNA F. 5 (6) 6 STEFANINI F. Ended Winners Round 1 PINNA FRANCESCO STEFANINI FABIO
9 BALL GUERZONI A. 6 (6) 2 SOFI S. Ended Quarter Finals GUERZONI ALESSANDRO SOFI STEFANO
9 BALL BRUNI D. 6 (6) 2 GOBBO N. Ended Winners Round 2 BRUNI DANIELE GOBBO NICOLA
9 BALL MORETTIN F. 2 (6) 6 DELL' ARICCIA A. Ended Winners Round 1 MORETTIN FABIO DELL' ARICCIA ANDREA
9 BALL GUERZONI A. 6 (6) 4 NOSTRO S. Ended Winners Round 1 GUERZONI ALESSANDRO NOSTRO SEBASTIANO
9 BALL PAVOLUCCI M. 6 (6) 3 BARBERI S. Ended Round 1 PAVOLUCCI MATTEO BARBERI SAMUEL
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 8 - 2019 SERIE C
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
8 BALL IETRI N. 5 (5) 1 DE GAETANO A. Ended Round 1 IETRI NICOLA DE GAETANO ALESSANDRO
8 BALL MAMELI M. 3 (5) 5 ILAGAN M. Ended Winners Round 2 MAMELI MORENO ILAGAN MICHAEL
8 BALL GIROLAMETTI S. 5 (5) 2 PAVOLUCCI M. Ended Winners Round 1 GIROLAMETTI SANDRO PAVOLUCCI MATTEO
8 BALL MONTANARI L. 5 (5) 0 MOTOLESE C. Ended Winners Round 1 MONTANARI LUCA MOTOLESE CHRISTIAN
8 BALL COVIELLO S. 0 (5) 5 MONTANARI L. Ended Final COVIELLO SIMONE MONTANARI LUCA
8 BALL GUERZONI A. 3 (5) 5 COVIELLO S. Ended Quarter Finals GUERZONI ALESSANDRO COVIELLO SIMONE
8 BALL CRISTOFANELLI E. 0 (5) 5 ROSSI L. Ended Winners Round 2 CRISTOFANELLI EMANUELE ROSSI LUCIANO
8 BALL SOFI S. 2 (5) 5 PINNA F. Ended Round 1 SOFI STEFANO PINNA FRANCESCO
8 BALL PINNA F. 0 (5) 5 DELL' ARICCIA A. Ended Winners Round 1 PINNA FRANCESCO DELL' ARICCIA ANDREA
8 BALL ANGELINI M. 2 (5) 5 VENTURELLI C. Ended Winners Round 2 ANGELINI MATTEO VENTURELLI CHRISTIAN
8 BALL GIROLAMETTI S. 4 (5) 5 COVIELLO S. Ended Semi Finals GIROLAMETTI SANDRO COVIELLO SIMONE
8 BALL ILAGAN M. 0 (5) 0 ROSSI L. Ended Quarter Finals ILAGAN MICHAEL ROSSI LUCIANO
8 BALL GOBBO N. 1 (5) 5 MAMELI M. Ended Winners Round 1 GOBBO NICOLA MAMELI MORENO
8 BALL VENTURELLI C. 5 (5) 4 MINARDI P. Ended Round 1 VENTURELLI CHRISTIAN MINARDI PIERO
8 BALL LEONE G. 0 (5) 5 PUGLIESE M. Ended Winners Round 2 LEONE GIUSEPPE PUGLIESE MARCO
8 BALL NOSTRO S. 3 (5) 5 CRISTOFANELLI E. Ended Round 1 NOSTRO SEBASTIANO CRISTOFANELLI EMANUELE
8 BALL MICCIO C. 5 (5) 2 BRUNI D. Ended Round 1 MICCIO CESARE BRUNI DANIELE
8 BALL SIGNOR A. 3 (5) 5 ANGELINI M. Ended Round 1 SIGNOR ALESSANDRO ANGELINI MATTEO
8 BALL BARBIERI S. 3 (5) 5 BELLIA E. Ended Winners Round 1 BARBIERI SAMUEL BELLIA EMANUELE
8 BALL BELLIA E. 1 (5) 5 MONTANARI L. Ended Winners Round 2 BELLIA EMANUELE MONTANARI LUCA
8 BALL MICCIO C. 1 (5) 5 PUGLIESE M. Ended Winners Round 1 MICCIO CESARE PUGLIESE MARCO
8 BALL MONTANARI L. 5 (5) 2 VENTURELLI C. Ended Quarter Finals MONTANARI LUCA VENTURELLI CHRISTIAN
8 BALL DI PIETRANTONIO M. 3 (5) 5 MONTANARI L. Ended Round 1 DI PIETRANTONIO MICHAEL MONTANARI LUCA
8 BALL VENTURELLI C. 5 (5) 4 STEFANINI F. Ended Winners Round 1 VENTURELLI CHRISTIAN STEFANINI FABIO
8 BALL CACCIATORE A. 4 (5) 5 COVIELLO S. Ended Winners Round 2 CACCIATORE ALESSANDRO COVIELLO SIMONE
8 BALL GUERZONI A. 5 (5) 1 FELIZIA M. Ended Round 1 GUERZONI ALESSANDRO FELIZIA MAURO
8 BALL PASSINI Y. 5 (5) 2 SULLA M. Ended Winners Round 1 PASSINI YURI SULLA MARCO
8 BALL GUERZONI A. 5 (5) 4 ZINNA G. Ended Winners Round 1 GUERZONI ALESSANDRO ZINNA GIACOMO
8 BALL NIETO G. 0 (5) 5 COVIELLO S. Ended Winners Round 1 NIETO GIOVANNI COVIELLO SIMONE
8 BALL ILAGAN M. 5 (5) 2 ROSSI L. Ended Quarter Finals ILAGAN MICHAEL ROSSI LUCIANO
8 BALL MORETTIN F. 3 (5) 5 CACCIATORE A. Ended Round 1 MORETTIN FABIO CACCIATORE ALESSANDRO
8 BALL CRISTOFANELLI E. 5 (5) 3 SATTA M. Ended Winners Round 1 CRISTOFANELLI EMANUELE SATTA MATTEO
8 BALL GUERZONI A. 5 (5) 2 DELL' ARICCIA A. Ended Winners Round 2 GUERZONI ALESSANDRO DELL' ARICCIA ANDREA
8 BALL LEONE G. 5 (5) 3 VALENTI D. Ended Winners Round 1 LEONE GIUSEPPE VALENTI DIEGO
8 BALL MONTANARI L. 5 (5) 2 ILAGAN M. Ended Semi Finals MONTANARI LUCA ILAGAN MICHAEL
8 BALL IETRI N. 0 (5) 5 ILAGAN M. Ended Winners Round 1 IETRI NICOLA ILAGAN MICHAEL
8 BALL PUGLIESE M. 1 (5) 5 GIROLAMETTI S. Ended Quarter Finals PUGLIESE MARCO GIROLAMETTI SANDRO
8 BALL ROSSI L. 5 (5) 2 FIDOTTI E. Ended Winners Round 1 ROSSI LUCIANO FIDOTTI ERMETE
8 BALL PASSINI Y. 0 (5) 5 GIROLAMETTI S. Ended Winners Round 2 PASSINI YURI GIROLAMETTI SANDRO
8 BALL PASSINI Y. 5 (5) 0 GAGO J. Ended Round 1 PASSINI YURI GAGO JACK
8 BALL CACCIATORE A. 5 (5) 0 IACOANGELI S. Ended Winners Round 1 CACCIATORE ALESSANDRO IACOANGELI STEFANO
8 BALL ANGELINI M. 5 (5) 4 D'EBOLI M. Ended Winners Round 1 ANGELINI MATTEO D'EBOLI MATTHIAS
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 10 - 2019 SERIE B
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
10 BALL COLETTI S. 2 (6) 6 MEZA D. Ended Winners Round 1 COLETTI STEFANO MEZA DARWIN
10 BALL ZAMPALETTA S. 6 (6) 2 ANELLI F. Ended Winners Round 1 ZAMPALETTA SIMONE ANELLI FRANCESCO
10 BALL GALLICCHIO G. 6 (6) 2 SCARPELLINO B. Ended Round 1 GALLICCHIO GIANLUCA SCARPELLINO BERNARDO
10 BALL GHERARDI A. 2 (6) 6 CALOGERO S. Ended Winners Round 2 GHERARDI ANDREA CALOGERO SIMONE
10 BALL MARANGON R. 5 (6) 6 COLETTI S. Ended Round 1 MARANGON RICCARDO COLETTI STEFANO
10 BALL MUSCAS M. 6 (6) 5 DE CAROLIS L. Ended Round 1 MUSCAS MAURO DE CAROLIS LUCA
10 BALL GALLICCHIO G. 3 (6) 6 ZAMBRANO H. Ended Quarter Finals GALLICCHIO GIANLUCA ZAMBRANO HECTOR
10 BALL MEZA D. 3 (6) 6 GRANDI V. Ended Final MEZA DARWIN GRANDI VALERIO
10 BALL LUCIANO A. 6 (6) 2 TODISCO C. Ended Winners Round 1 LUCIANO ALESSANDRO TODISCO CHRISTIAN
10 BALL MAZZONE M. 6 (6) 1 ZAMBONI D. Ended Winners Round 1 MAZZONE MASSIMILIANO ZAMBONI DIEGO
10 BALL MAZZONE M. 6 (6) 0 DESSALVI E. Ended Winners Round 2 MAZZONE MASSIMILIANO DESSALVI EFISIO
10 BALL MAZZONE M. 2 (6) 6 GRANDI V. Ended Semi Finals MAZZONE MASSIMILIANO GRANDI VALERIO
10 BALL GERMANA' S. 5 (6) 6 NAPA B. Ended Round 1 GERMANA' SALVATORE NAPA BRAYAN
10 BALL BARBARAN M. 6 (6) 4 PUCCIO F. Ended Round 1 BARBARAN MARCO PUCCIO FILIPPO
10 BALL NAPA B. 6 (6) 3 ALTOMARE M. Ended Winners Round 2 NAPA BRAYAN ALTOMARE MARCO
10 BALL MAZZONE M. 6 (6) 5 MALACRITA S. Ended Quarter Finals MAZZONE MASSIMILIANO MALACRITA STEFANO
10 BALL MALACRITA S. 6 (6) 0 VACCARI A. Ended Winners Round 1 MALACRITA STEFANO VACCARI ANDREA
10 BALL BARBAGIOVANNI S. 4 (6) 6 GHERARDI A. Ended Winners Round 1 BARBAGIOVANNI SAMUELE GHERARDI ANDREA
10 BALL MALACRITA S. 6 (6) 2 PAU F. Ended Round 1 MALACRITA STEFANO PAU FABIO
10 BALL DELLAROCCA R. 2 (6) 6 MEZA D. Ended Winners Round 2 DELLAROCCA ROBERTO MEZA DARWIN
10 BALL MEZA D. 6 (6) 4 ZAMBRANO H. Ended Semi Finals MEZA DARWIN ZAMBRANO HECTOR
10 BALL GRANDI V. 6 (6) 1 ANDRETTA D. Ended Winners Round 1 GRANDI VALERIO ANDRETTA DOMENICO
10 BALL MUSCAS M. 3 (6) 6 ZAMBRANO H. Ended Winners Round 1 MUSCAS MAURO ZAMBRANO HECTOR
10 BALL NAPA B. 6 (6) 5 BACCHETTA A. Ended Winners Round 1 NAPA BRAYAN BACCHETTA ALESSANDRO
10 BALL VIRZì A T. 6 (6) 4 CALò M. Ended Round 1 VIRZì A TOMMASO CALò MIMMO
10 BALL CALOGERO S. 3 (6) 6 GRANDI V. Ended Quarter Finals CALOGERO SIMONE GRANDI VALERIO
10 BALL CALOGERO S. 6 (6) 3 MARANO M. Ended Winners Round 1 CALOGERO SIMONE MARANO MASSIMILIANO
10 BALL BARBARAN M. 6 (6) 3 PICCHIO D. Ended Winners Round 1 BARBARAN MARCO PICCHIO DANIELE
10 BALL ZAMBRANO H. 6 (6) 2 AGOSTINO F. Ended Winners Round 2 ZAMBRANO HECTOR AGOSTINO FABIO
10 BALL COSSU A. 2 (6) 6 AGOSTINO F. Ended Winners Round 1 COSSU ANDREA AGOSTINO FABIO
10 BALL VIRZì A T. 1 (6) 6 ALTOMARE M. Ended Winners Round 1 VIRZì A TOMMASO ALTOMARE MARCO
10 BALL MAZZONE M. 6 (6) 1 SOLDI T. Ended Round 1 MAZZONE MASSIMILIANO SOLDI TIZIANO
10 BALL LUCIANO A. 3 (6) 6 GALLICCHIO G. Ended Winners Round 2 LUCIANO ALESSANDRO GALLICCHIO GIANLUCA
10 BALL COSSU A. 6 (6) 5 ZIZZO S. Ended Round 1 COSSU ANDREA ZIZZO SALVATORE
10 BALL GALLICCHIO G. 6 (6) 1 FELIGETTI R. Ended Winners Round 1 GALLICCHIO GIANLUCA FELIGETTI RICCARDO
10 BALL FALDUTO A. 4 (6) 6 CALOGERO S. Ended Round 1 FALDUTO ANTONINO CALOGERO SIMONE
10 BALL ZAMPALETTA S. 2 (6) 6 GRANDI V. Ended Winners Round 2 ZAMPALETTA SIMONE GRANDI VALERIO
10 BALL BARBARAN M. 4 (6) 6 MALACRITA S. Ended Winners Round 2 BARBARAN MARCO MALACRITA STEFANO
10 BALL MEZA D. 6 (6) 4 NAPA B. Ended Quarter Finals MEZA DARWIN NAPA BRAYAN
10 BALL DESSALVI E. 6 (6) 5 SINI D. Ended Winners Round 1 DESSALVI EFISIO SINI DAVIDE
10 BALL DELLAROCCA R. 6 (6) 2 BERNARDINI A. Ended Winners Round 1 DELLAROCCA ROBERTO BERNARDINI ALESSIO
10 BALL ZAMPALETTA S. 6 (6) 4 STAN A. Ended Round 1 ZAMPALETTA SIMONE STAN ALIN
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 9 - 2019 SERIE B
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
9 BALL BERNARDINI A. 7 (7) 2 MAZZONE M. Ended Winners Round 2 BERNARDINI ALESSIO MAZZONE MASSIMILIANO
9 BALL CALOGERO S. 7 (7) 1 VACCARI A. Ended Winners Round 1 CALOGERO SIMONE VACCARI ANDREA
9 BALL BERNARDINI A. 4 (7) 7 GALLICCHIO G. Ended Quarter Finals BERNARDINI ALESSIO GALLICCHIO GIANLUCA
9 BALL SOLDI T. 5 (7) 7 MEZA D. Ended Winners Round 1 SOLDI TIZIANO MEZA DARWIN
9 BALL COLETTI S. 4 (7) 7 GALLICCHIO G. Ended Round 1 COLETTI STEFANO GALLICCHIO GIANLUCA
9 BALL PICCHIO D. 7 (7) 3 DESSALVI E. Ended Winners Round 2 PICCHIO DANIELE DESSALVI EFISIO
9 BALL MUSCAS M. 6 (7) 7 SINI D. Ended Winners Round 1 MUSCAS MAURO SINI DAVIDE
9 BALL DE CAROLIS L. 7 (7) 5 TODISCO C. Ended Winners Round 1 DE CAROLIS LUCA TODISCO CHRISTIAN
9 BALL MUSCAS M. 7 (7) 6 PAU F. Ended Round 1 MUSCAS MAURO PAU FABIO
9 BALL DE CAROLIS L. 3 (7) 7 BARBAGIOVANNI S. Ended Winners Round 2 DE CAROLIS LUCA BARBAGIOVANNI SAMUELE
9 BALL LUCIANO A. 4 (7) 7 GHERARDI A. Ended Winners Round 1 LUCIANO ALESSANDRO GHERARDI ANDREA
9 BALL ZAMPALETTA S. 7 (7) 4 ANDRETTA D. Ended Winners Round 1 ZAMPALETTA SIMONE ANDRETTA DOMENICO
9 BALL CALò M. 2 (7) 7 ZAMPALETTA S. Ended Round 1 CALò MIMMO ZAMPALETTA SIMONE
9 BALL DELLAROCCA R. 7 (7) 2 FELIGETTI R. Ended Winners Round 1 DELLAROCCA ROBERTO FELIGETTI RICCARDO
9 BALL BARBAGIOVANNI S. 6 (7) 7 CALOGERO S. Ended Quarter Finals BARBAGIOVANNI SAMUELE CALOGERO SIMONE
9 BALL FALDUTO A. 2 (7) 7 ANELLI F. Ended Winners Round 1 FALDUTO ANTONINO ANELLI FRANCESCO
9 BALL BARBARAN M. 0 (7) 7 SOLDI T. Ended Round 1 BARBARAN MARCO SOLDI TIZIANO
9 BALL PUCCIO F. 4 (7) 7 BERNARDINI A. Ended Winners Round 1 PUCCIO FILIPPO BERNARDINI ALESSIO
9 BALL STAN A. 3 (7) 7 CALOGERO S. Ended Round 1 STAN ALIN CALOGERO SIMONE
9 BALL GALLICCHIO G. 7 (7) 4 CALOGERO S. Ended Final GALLICCHIO GIANLUCA CALOGERO SIMONE
9 BALL SCARPELLINO B. 4 (7) 7 MAZZONE M. Ended Round 1 SCARPELLINO BERNARDO MAZZONE MASSIMILIANO
9 BALL GHERARDI A. 4 (7) 7 GALLICCHIO G. Ended Winners Round 2 GHERARDI ANDREA GALLICCHIO GIANLUCA
9 BALL MEZA D. 7 (7) 4 DELLAROCCA R. Ended Winners Round 2 MEZA DARWIN DELLAROCCA ROBERTO
9 BALL MAZZONE M. 7 (7) 3 AGOSTINO F. Ended Winners Round 1 MAZZONE MASSIMILIANO AGOSTINO FABIO
9 BALL NAPA B. 5 (7) 7 PICCHIO D. Ended Winners Round 1 NAPA BRAYAN PICCHIO DANIELE
9 BALL PUCCIO F. 7 (7) 0 GERMANA' S. Ended Round 1 PUCCIO FILIPPO GERMANA' SALVATORE
9 BALL ZIZZO S. 1 (7) 7 MALACRITA S. Ended Round 1 ZIZZO SALVATORE MALACRITA STEFANO
9 BALL SINI D. 7 (7) 4 GRANDI V. Ended Winners Round 2 SINI DAVIDE GRANDI VALERIO
9 BALL ANELLI F. 7 (7) 4 MALACRITA S. Ended Winners Round 2 ANELLI FRANCESCO MALACRITA STEFANO
9 BALL GALLICCHIO G. 7 (7) 3 BACCHETTA A. Ended Winners Round 1 GALLICCHIO GIANLUCA BACCHETTA ALESSANDRO
9 BALL VIRZì A T. 0 (7) 7 NAPA B. Ended Round 1 VIRZì A TOMMASO NAPA BRAYAN
9 BALL MALACRITA S. 7 (7) 3 ALTOMARE M. Ended Winners Round 1 MALACRITA STEFANO ALTOMARE MARCO
9 BALL COSSU A. 0 (7) 7 DE CAROLIS L. Ended Round 1 COSSU ANDREA DE CAROLIS LUCA
9 BALL DESSALVI E. 7 (7) 5 ZAMBONI D. Ended Winners Round 1 DESSALVI EFISIO ZAMBONI DIEGO
9 BALL ANELLI F. 6 (7) 7 PICCHIO D. Ended Quarter Finals ANELLI FRANCESCO PICCHIO DANIELE
9 BALL BARBAGIOVANNI S. 7 (7) 6 MARANO M. Ended Winners Round 1 BARBAGIOVANNI SAMUELE MARANO MASSIMILIANO
9 BALL FALDUTO A. 7 (7) 1 MARANGON R. Ended Round 1 FALDUTO ANTONINO MARANGON RICCARDO
9 BALL CALOGERO S. 7 (7) 4 ZAMPALETTA S. Ended Winners Round 2 CALOGERO SIMONE ZAMPALETTA SIMONE
9 BALL MEZA D. 7 (7) 3 SINI D. Ended Quarter Finals MEZA DARWIN SINI DAVIDE
9 BALL GRANDI V. 7 (7) 5 ZAMBRANO H. Ended Winners Round 1 GRANDI VALERIO ZAMBRANO HECTOR
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 8 - 2019 SERIE B
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
8 BALL BERNARDINI A. 6 (6) 3 LUCIANO A. Ended Semi Finals BERNARDINI ALESSIO LUCIANO ALESSANDRO
8 BALL ZAMPALETTA S. 6 (6) 4 SOLDI T. Ended Round 1 ZAMPALETTA SIMONE SOLDI TIZIANO
8 BALL GRANDI V. 6 (6) 1 ALTOMARE M. Ended Winners Round 1 GRANDI VALERIO ALTOMARE MARCO
8 BALL MAZZONE M. 5 (6) 6 SINI D. Ended Winners Round 1 MAZZONE MASSIMILIANO SINI DAVIDE
8 BALL DESSALVI E. 6 (6) 5 DELLAROCCA R. Ended Quarter Finals DESSALVI EFISIO DELLAROCCA ROBERTO
8 BALL MAZZONE M. 6 (6) 2 COSSU A. Ended Round 1 MAZZONE MASSIMILIANO COSSU ANDREA
8 BALL DESSALVI E. 6 (6) 4 GRANDI V. Ended Semi Finals DESSALVI EFISIO GRANDI VALERIO
8 BALL GERMANA' S. 3 (6) 6 MARANGON R. Ended Round 1 GERMANA' SALVATORE MARANGON RICCARDO
8 BALL BACCHETTA A. 2 (6) 6 DESSALVI E. Ended Winners Round 2 BACCHETTA ALESSANDRO DESSALVI EFISIO
8 BALL BARBAGIOVANNI S. 6 (6) 1 AGOSTINO F. Ended Winners Round 1 BARBAGIOVANNI SAMUELE AGOSTINO FABIO
8 BALL MUSCAS M. 3 (6) 6 ANELLI F. Ended Winners Round 1 MUSCAS MAURO ANELLI FRANCESCO
8 BALL ANELLI F. 5 (6) 6 GRANDI V. Ended Quarter Finals ANELLI FRANCESCO GRANDI VALERIO
8 BALL DELLAROCCA R. 6 (6) 5 VACCARI A. Ended Winners Round 1 DELLAROCCA ROBERTO VACCARI ANDREA
8 BALL NAPA B. 6 (6) 1 DE CAROLIS L. Ended Round 1 NAPA BRAYAN DE CAROLIS LUCA
8 BALL SCARPELLINO B. 1 (6) 6 CALOGERO S. Ended Winners Round 2 SCARPELLINO BERNARDO CALOGERO SIMONE
8 BALL COLETTI S. 1 (6) 6 BACCHETTA A. Ended Winners Round 1 COLETTI STEFANO BACCHETTA ALESSANDRO
8 BALL NAPA B. 6 (6) 4 GHERARDI A. Ended Winners Round 1 NAPA BRAYAN GHERARDI ANDREA
8 BALL BARBAGIOVANNI S. 1 (6) 6 BERNARDINI A. Ended Winners Round 2 BARBAGIOVANNI SAMUELE BERNARDINI ALESSIO
8 BALL ZAMPALETTA S. 5 (6) 6 GRANDI V. Ended Winners Round 2 ZAMPALETTA SIMONE GRANDI VALERIO
8 BALL DESSALVI E. 6 (6) 4 ZAMBRANO H. Ended Winners Round 1 DESSALVI EFISIO ZAMBRANO HECTOR
8 BALL LUCIANO A. 6 (6) 5 PICCHIO D. Ended Winners Round 1 LUCIANO ALESSANDRO PICCHIO DANIELE
8 BALL BERNARDINI A. 6 (6) 3 CALOGERO S. Ended Quarter Finals BERNARDINI ALESSIO CALOGERO SIMONE
8 BALL FALDUTO A. 1 (6) 6 PAU F. Ended Round 1 FALDUTO ANTONINO PAU FABIO
8 BALL CALò M. 2 (6) 6 CALOGERO S. Ended Round 1 CALò MIMMO CALOGERO SIMONE
8 BALL SINI D. 4 (6) 6 MARANO M. Ended Winners Round 2 SINI DAVIDE MARANO MASSIMILIANO
8 BALL STAN A. 1 (6) 6 BERNARDINI A. Ended Winners Round 1 STAN ALIN BERNARDINI ALESSIO
8 BALL CALOGERO S. 6 (6) 2 MEZA D. Ended Winners Round 1 CALOGERO SIMONE MEZA DARWIN
8 BALL MARANO M. 1 (6) 6 LUCIANO A. Ended Quarter Finals MARANO MASSIMILIANO LUCIANO ALESSANDRO
8 BALL PUCCIO F. 4 (6) 6 COLETTI S. Ended Round 1 PUCCIO FILIPPO COLETTI STEFANO
8 BALL MALACRITA S. 3 (6) 6 STAN A. Ended Round 1 MALACRITA STEFANO STAN ALIN
8 BALL ZAMPALETTA S. 6 (6) 3 FELIGETTI R. Ended Winners Round 1 ZAMPALETTA SIMONE FELIGETTI RICCARDO
8 BALL DESSALVI E. 4 (6) 6 BERNARDINI A. Ended Final DESSALVI EFISIO BERNARDINI ALESSIO
8 BALL VIRZì A T. 1 (6) 6 SCARPELLINO B. Ended Round 1 VIRZì A TOMMASO SCARPELLINO BERNARDO
8 BALL TODISCO C. 5 (6) 6 ANELLI F. Ended Winners Round 2 TODISCO CHRISTIAN ANELLI FRANCESCO
8 BALL MARANGON R. 6 (6) 2 ZAMBONI D. Ended Winners Round 1 MARANGON RICCARDO ZAMBONI DIEGO
8 BALL PAU F. 4 (6) 6 TODISCO C. Ended Winners Round 1 PAU FABIO TODISCO CHRISTIAN
8 BALL GALLICCHIO G. 6 (6) 1 BARBARAN M. Ended Round 1 GALLICCHIO GIANLUCA BARBARAN MARCO
8 BALL MARANGON R. 3 (6) 6 LUCIANO A. Ended Winners Round 2 MARANGON RICCARDO LUCIANO ALESSANDRO
8 BALL NAPA B. 4 (6) 6 DELLAROCCA R. Ended Winners Round 2 NAPA BRAYAN DELLAROCCA ROBERTO
8 BALL SCARPELLINO B. 6 (6) 2 ANDRETTA D. Ended Winners Round 1 SCARPELLINO BERNARDO ANDRETTA DOMENICO
8 BALL GALLICCHIO G. 5 (6) 6 MARANO M. Ended Winners Round 1 GALLICCHIO GIANLUCA MARANO MASSIMILIANO
8 BALL ZIZZO S. 2 (6) 6 MUSCAS M. Ended Round 1 ZIZZO SALVATORE MUSCAS MAURO
FINALI NAZIONALI POOL - PALLA 10 - 2019 SERIE A
# Player 1 Score Player 2 Status Round Video Hidden
10 BALL COLOMBINI F. 7 (7) 5 CANDURA M. Ended Winners Round 2 COLOMBINI FAUSTO CANDURA MARCO
10 BALL BATALLA M. 3 (7) 7 COLOMBINI F. Ended Winners Round 1 BATALLA MICHAEL COLOMBINI FAUSTO
10 BALL DE FALCO V. 2 (7) 7 MUHO A. Ended Winners Round 2 DE FALCO VITTORIO MUHO ADMIR
10 BALL D'ALESSIO F. 7 (7) 1 MAURA R. Ended Winners Round 1 D'ALESSIO FRANCESCO MAURA ROBERTO
10 BALL GROSSO A. 7 (7) 3 COLOMBINI F. Ended Quarter Finals GROSSO ANDREA COLOMBINI FAUSTO
10 BALL BAZZANA S. 0 (7) 7 FERRARA A. Ended Semi Finals BAZZANA STEFANO FERRARA ALBERTO
10 BALL SILENZIO M. 5 (7) 7 CANDURA M. Ended Winners Round 1 SILENZIO MICHELE CANDURA MARCO
10 BALL GROSSO A. 7 (7) 0 FERRARA A. Ended Final GROSSO ANDREA FERRARA ALBERTO
10 BALL FERRARA A. 7 (7) 4 CASTRIOTA M. Ended Winners Round 1 FERRARA ALBERTO CASTRIOTA MAURO
10 BALL GIANNUZZI L. 2 (7) 7 LA VECCHIA A. Ended Winners Round 1 GIANNUZZI LEONARDO LA VECCHIA ALESSANDRO
10 BALL BARBERA N. 5 (7) 7 GROSSO A. Ended Winners Round 1 BARBERA NUNZIO GROSSO ANDREA
10 BALL SALZANO A. 7 (7) 2 CIRASA D. Ended Winners Round 2 SALZANO ANGELO CIRASA DANILO
10 BALL VELTRI A. 7 (7) 6 MUHO A. Ended Quarter Finals VELTRI ALESSANDRO MUHO ADMIR
10 BALL CARLONE G. 2 (7) 7 BAZZANA S. Ended Winners Round 1 CARLONE GENNARO BAZZANA STEFANO
10 BALL SCIANNELLI A. 6 (7) 7 VELTRI A. Ended Winners Round 1 SCIANNELLI ALESSANDRO VELTRI ALESSANDRO
10 BALL VELTRI A. 2 (7) 7 GROSSO A. Ended Semi Finals VELTRI ALESSANDRO GROSSO ANDREA
10 BALL REBUTTINI C. 3 (7) 7 MANETTI B. Ended Winners Round 1 REBUTTINI CHRISTIAN MANETTI BERNARDO
10 BALL BAZZANA S. 7 (7) 4 RIVI L. Ended Winners Round 2 BAZZANA STEFANO RIVI LORENZO
10 BALL DE MASELLIS C. 3 (7) 7 BORDIGNON G. Ended Winners Round 1 DE MASELLIS CORRADO BORDIGNON GIULIANO
10 BALL SALZANO A. 4 (7) 7 FERRARA A. Ended Quarter Finals SALZANO ANGELO FERRARA ALBERTO
10 BALL